Voice Dialogue - דיאלוג דמויות פנימיות

Voice Dialogue היא גישת תרפיה נפשית שפותחה בשנות ה-70, על-ידי ד"ר האל סטון וד"ר סידרה סטון. מפתחי השיטה התבססו על האסכולה של קרל יונג בשילוב עם גישות נוספות. השיטה יעילה מאוד עבור העמקת הקשר של האדם עם עצמו וקידום קבלה עצמית ובהירות פנימית.

לפי גישת Voice Dialogue, נפש האדם מורכבת מאינספור היבטים שונים, המכונים "קולות פנימיים" או "דמויות פנימיות". לכל דמות ישנן אמיתות פנימיות ייחודיות – ראיית עולם, צרכים, כישורי-חיים ונקודות חוזק וחולשה האופייניות לה. יחד, סך הדמויות הפנימיות מרכיבות את אישיותו המגובשת של האדם.

לעיתים קרובות, הקולות הפנימיים מרבים להתנגן בתודעתנו יחד, מצב היוצר חוויה של בלבול והצפה רגשית.
בזכות עבודת הדמויות הפנימיות, בכוחנו להתמקד בקול ספציפי ולהכירו לעומק.

 דוגמאות לדמויות מעניינות הן "המגנים", האחראיים להגנה על פגיעותנו, ו"הילדים הפנימיים" המוסיפים ממדים של רכות ויצירתיות לחיינו. גם תפקידים שלקחנו בחיינו ("האמא הפנימית"), דפוסי מחשבה ("הספקנית") ורגשות גולמים ("הפחד") מהווים כקולות פנימיים אותם ניתן לדובב ולהכיר. ככל שמעמיקים בתרגול, ניתן להיעזר בשיטה לשם יצירת קשר עם מדריכים רוחניים. 

במהלך עבודת הדמויות, נתוודע לקולות הפנימיים, נבדוק מה הם מבקשים מכם ונגלה אודות מתנותיהן הייחודיות. בזכות הכרה בדמויות השונות, קבלתן כפי שהן ונכונות להפסיק להזדהות איתן, בכוחנו לפתח את המרכז היציב שבתוכנו, המכונה "האני המודע" ומייצג את המהות המגובשת שלנו, המכילה את כל הדמויות כולן. חוויית האני המודע מקדמת עושר פנימי. בזכות החיבור אליו, נוכל לצבוע את חיינו בכל מגוון הצבעים הרחב המתקיים בתוכנו. 

השיטה מקדמת חמלה רדיקלית, חמלה ללא כל תנאי. בהתאם לה, לעולם לא נבוא בטענות לאחת מהדמויות או נפציר בה להשתנות. ישנו קסם מיוחד המתרחש כאשר אנו קשובים ומקבלים כלפי עצמינו, על סך חלקינו השונים. קבלה, התייחסות והכלה חומלת מסוגלות לרפא גם את העתיק שבפצעים.

מה קורה בטיפול?

ראשית, נשוחח אודות החוויה הפנימית שלכם.
במהלך השיחה, נבין יחד עם איזו דמות פנימית כדאי שנשוחח היום.

לאחר מכן, נתחיל בעבודת הדמויות.
במהלך הסשן, נזמין למרחב את הדמות הרלוונטית ונאפשר לה לעלות מתוככם. על כן, תתבקשו להרפות אל אותו חלק ספציפי בתוככם ולאפשר לו להתבטא. לפעמים, לוקח זמן עד שמרגישים בנוח להרפות במלאות לתוך הדמויות. אך לרוב, הדבר מתבצע בטבעיות רבה. באופן מופתי, ייתכן כי תגלו שלכל דמות ישנו טון-דיבור, שפת גוף והבעות פנים ייחודיות.

בסקרנות רבה, אשאל את הדמות שאלות שיעזרו לנו לגלות את אפיוניה, בקשותיה והשפעתה על חייכם. האפשרות לקיים דיאלוג עם הדמות תמיד חושף אמיתות-פנימיות מעניינות.

לאחר שנסיים לדבר עם הדמות הראשונה, נזמין למרחב דמות נגדית המחזיקה בהשקפת עולם הפוכה. בדיוק באותו האופן, אשאל את הדמות השנייה שאלות שיעזרו לנו להכירה.

בזכות האיזון בין חוויית הדמויות והשקפותיהן, תוכלו להתבונן על חווייתכם הפנימית באופן מעמיק ורב-גוני ואפילו לגלות צדדים בתוככם שטרם התוודעתם לקיומם. לאחר ההאזנה לשני הקולות, ניתן להחליט החלטות מתוך האני המודע. 

קבלת כלי לחיים

לאחר מספר מפגשים, אנחה אתכם כיצד לתרגל את עבודת הדמויות גם בביתכם, על ידי התכתבות עם דמויות. כך, תרוויחו כלי חדש, פשוט ויעיל להפליא להתבוננות פנימית וצמיחה אישית.

פרטים יבשים

המפגש מתבצע בקליניקה הביתית שלי בחיים חפר 3, חולון. ארכו שעתיים ועלותו 300 ש"ח למפגש. ניתן להגיע לסשן ווייס-דיאלוג ממוקד או לשלבו בטיפול הילינג שאמני. 

רוצים לצאת לדרך?

שילחו לי הודעה או ווטסאפ למספר 050-9266692 ואשמח לקבוע עמכם שיחת היכרות חינמית. לחילופין, תוכלו גם להשאיר לי פרטים בתיבת ההודעות מטה ואחזור אליכם בהקדם. יהיה לי לכבוד ולעונג ללוות את מסע הריפוי שלכם.

לקריאה על הטיפולים המרכזיים בקליניקה

מתעניינים לגבי מפגש טיפולי?

צרו קשר