דיאלוג דמויות

שיטת "דיאלוג דמויות" היא שיטת תרפיה נפשית שפותחה בשנות ה-70 על ידי זוג הפסיכולוגים ד"ר האל וד"ר סידרה סטון. מאז התוודעתי אליה, השיטה מוסיפה להוכיח את עצמה כנתיב יעיל, בטוח ונגיש המוביל לשוויון נפש ולהעמקת האינטימיות עם העצמי. אני מצפה לחשוף אותה בפניכם, כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מפירותיה.

העצמי כמכלול של קולות פנימיים

הפילוסופיה של שיטת "דיאלוג דמויות" הושפעה מאוד ממשנתו של הפסיכיאטר קארל יונג. על פיה, כל נפש אנושית מורכבת מאינספור חלקים ייחודיים, אליהם נתייחס כאל "דמויות פנימיות". באופן טבעי, כל דמות פנימית מחזיקה בראיית עולם, צרכים וכישרונות הייחודיים לה. יחד, סך הדמויות הפנימיות מרכיבות את אישיותנו השלמה. 

לפגוש את חלקי העצמי

מי אני? מה מתקיים במעמקיי? איך נראית הציוויליזציה בכוכב הלכת האישי שלי?

באופן מעניין, מרביתנו ערים רק לחלק קטן מאוד מהמכלול הפנימי שלנו. בעקבות מסרים שקיבלנו לאורך חיינו, אנו מרבים להזדהות יתר על המידה עם חלקים מסוימים באישיותנו ולהזניח חלקים אחרים – אותם הורגלנו לקטלג כמיותרים. כתוצאה מהזנחה בלתי מודעת זו, חלקים שלמים בנפשנו חדלים מלהיות נגישים לנו – וכך גם מתנותיהם הייחודיות.

במהלך תרגול דיאלוג הדמויות, נלמד להפנות אל תוכנו מבט סקרן ומלא בחמלה. בחסות שאילת שאלות מאפשרות וחפות משיפוטיות, נוכל להעמיק את היכרותנו עם חלקינו הפנימיים, לגלות אודות הדברים שהם צריכים על מנת לפרוח ולחתור ליצירת פיוס ביניהם.  

האני מודע

"האני המודע" הוא מצב תודעה מיוחד. דרך הפרספקטיבה של האני המודע, אנו מקבלים בחמלה את כל הדמויות שבתוכנו, אך לא מזדהים עם אף אחת מהן. בזכות הפסקת ההזדהות, מתגלה בתוכנו חוויה פנימית של שלמות, צלילות וחופש מהתניות. ככל שנתוודע אל חוויית האני המודע, נוכל לערוך יותר ויותר בחירות התואמות את צרכינו ורצונותינו כאדם שלם.

מה קורה בטיפול?

ראשית, נשוחח אודות החוויה הפנימית שלכם. במהלך השיחה, נבין יחד עם איזו דמות פנימית כדאי שנשוחח היום.

לאחר מכן, נתחיל בתרגול דיאלוג הדמויות.
לשם כך, נזמין למרחב את הדמות הרלוונטית ונאפשר לה לעלות מתוככם. לשם כך, תביעו נכונות להרפות אל תוכה ולאפשר לה לבטא את עמדותיה, סגנון דיבורה ושפת גופה הייחודיים. 

בסקרנות רבה, אשאל את הדמות שאלות שיאפשרו לה לספר לנו אודות אופייה, צרכיה והאופן בו היא משפיעה על חייכם.   

לאחר שנסיים לדבר עם הדמות הראשונה, נזמין למרחב דמות נגדית המחזיקה בהשקפת עולם הפוכה לחלוטין. בדיוק באותו האופן, אשאל את הדמות השנייה שאלות שיעזרו לנו להכירה.

בזכות המפגש עם שתי הדמויות הקוטביות, תיפתח בפניכם הזדמנות לחוות את נקודת האיזון ביניהן. בחסותה, תוכלו לפתח את חוויית "האני המודע".

קבלת כלי לחיים

לאורך מסעו המשותף, אלמד אתכם כיצד לתרגל את השיטה בביתכם, ללא תלות במטפל חיצוני. כך, תרוויחו כלי יעיל ונגיש להתבוננות ולצמיחה אישית.

פרטים יבשים

המפגש מתבצע בקליניקה הביתית שלי בחיים חפר 3, חולון. ארכו שעתיים ועלותו 350 ש"ח למפגש. 

רוצים לצאת לדרך?

שילחו לי הודעה או ווטסאפ למספר 050-9266692 ואשמח לקבוע עמכם שיחת היכרות חינמית. לחילופין, תוכלו גם להשאיר לי פרטים בתיבת ההודעות מטה ואחזור אליכם בהקדם. יהיה לי לכבוד ולעונג ללוות את מסע הריפוי שלכם.

לקריאה על הטיפולים המרכזיים בקליניקה

מתעניינים לגבי מפגש טיפולי?

צרו קשר