חיות טוטם

חיות טוטם

חיות טוטם הן חלק מהמערכת האנרגטית שלנו. הן מהוות כמדריכות אישיות, המעניקות לנו ריפוי והכוונה. באמצעות החיבור אליהן, נוכל להעמיק את ההיכרות שלנו עם עצמינו. במאמר שלפניכם, אספר לכם אודות חיות הטוטם. לאחר מכן, אדריך אתכם כיצד לאתר את חיות הטוטם שלכם ולעבוד עמן ביומיום.

חיות הטוטם במסורת האינדיאנית

על פי המסורת הילידית-האמריקאית, כל הברואים מאוחדים דרך אנרגיית החיים הזורמת בכל. הם מכנים אותה "ואקן-טנקה", הרוח הגדולה או המסתורין הגדול.

בהתאם לכך, כל נציגי עולם הטבע (הצמחים, האבנים ובעלי החיים) מהווים כמשפחתם המורחבת של בני האדם. לכל אחד מהם ישנן "רפואות" משלו, כלומר – נקודות חוזקה שבכוחנו ללמוד ממן ולרפא את עצמנו בהשראתן.

בזכות קרבתם העזה לעולם הטבע ולמחזוריותו, בעלי החיים הפראיים פועלים מתוך תודעת אחדות. לכן, כאשר מתקשרים עם חיית טוטם, מובאת לפנינו התודעה הכוללת של החיה, ולא הווייתו של פרט ספציפי ממשפחת חיות זו.

החיות כנושאות מסרים

מתייחסים לרוחות החיות כאל ארכיטיפים. כלומר, סימבולים המוגדרים על-ידי אוסף ייחודי של תכונות. לכן, קל ופשוט לקבל מהן מסרים. בזכות החיבור השורר בין כל הדברים, המציאות יכולה להעביר לנו מסרים והכוונה ע"י סימנים וסמלים הנקרים בדרכנו.

גם בתרבות שלנו מתייחסים לבעלי החיים כאל סימבולים. למשל – פיל הוא סימבול ליציבות ולזיכרון מצוין, צפרדע היא סימבול לרב-גוניות – היכולת לחיות בים וביבשה וחתול הוא סימבול לביטחון עצמי ולגבולות נחרצים. ככל שנחקור אודות התנהגותם של בעלי החיים השונים, כך נעמיק בהכרת סמליותם.

"spirit animal" היא רוח של חיה שהגיעה להעביר לנו מסר ספציפי. למשל, מפגש עם פרפר עשוי להוות כסמל לכך שאתם עומדים בפני תהליך שינוי וטרנספורמציה פורצי-דרך.

חיות הטוטם

כל דרי הכוכב מחוברים יחד, מהווים כמשפחה גדולה אחת. היות ואנו קשורים קשר-עמוק לעולם הטבע, כל הקיים בעולם הטבע מתממש גם בגופינו ובמהותנו. למשל, ארבעת האלמנטים המרכיבים את כדור הארץ, נוכחים גם בגוף ובנפש האדם. כל אדם הוא ייחודי, כך שהוא מקיים איזון שונה בין האלמנטים.

חיות הטוטם הן ייצוגים מעולם הטבע המתבטאים באופן ניכר במערכת שלנו. מדובר בקבוצה של לפחות 9 חיות שהווייתן האנרגטית שלובה במהותו של אדם ספציפי.

ילידי-אמריקה מתארים את חיות הטוטם כמדריכים רוחניים, המלווים אותנו בדרך לריפוי ולהגשמה עצמית. לעומת קבלת מסר ספציפי מחיה ארעית, חיות הטוטם האישיות שלנו ילוו אותנו לאורך כל חיינו. הן מחברות אותנו לעוצמה האישית שלנו, לכישרונותינו, לצרכינו ולקצב הייחודי שלנו. ככל שנרבה לעבוד עם חיות-הטוטם שלנו, כך ניטיב להכיר את עצמינו.

קרה לכם פעם שאדם הזכיר לכם חיה מסוימת באופן מיוחד?
ייתכן שמדובר באחת מחיות הטוטם שלו.

דרכים לזיהוי חיות הטוטם שלנו

חיבור אישי מיוחד

ישנם אנשים המרגישים רגשי זיקה וקרבה עזים לבעל-חיים מסוים. כלומר, שהתבוננות או קרבה לבעל חיים ספציפי מעוררת בהם תחושת חיבור ונחמה גדולה. כמעט תמיד, יתגלה כי מדובר באחת מהחיות שלהם.

מסע שאמני

במסע שאמני, האדם נכנס למצב תודעה ייחודי ידי מדיטציה, הרפיה ועבודה אנרגטית. לאחר מכן, עורכים דמיון מודרך המוקדש למפגש ולהיכרות עם החיות שלו. במצבים מסוימים, החיות הגיעו למטופליי באופן טבעי, מבלי שהתכווננו לכך ישירות.

תקשור

אנשים עם חושים אינטואיטיביים מפותחים יוכלו לראות את החיות שלהם בעיני רוחם ולקבל מהם מסרים ישירים. כך, פגשתי את החיות העיקריות שלי.

פתיחה בקלפי חיות טוטם

חפיסת הקלפים המסורתית מכונה גם "medicine cards", קלפי רפואה. את הפתיחה עורכים פעם אחת בחיים, ובמהלכה מגלים אודות 9 מהחיות שלנו ותפקידיהן בחיינו. אני עורכת פתיחות כאלה בקליניקה, ושמחה לגשר בין מטופליי לבין החיות שלהם.

עבודה ישירה עם חיות הטוטם שלנו

חקירה אודות דרכיהן

על מנת להכיר את התנהלותן, מומלץ לצפות בחיות שלכם בפעולה. למדו אודות האופן בו היא נעה, מתבטאת, צדה ומגדלת את גוריה. למדו מהן שעות הערות והשינה שלה וממה היא ניזונה. לשם כך, יש לצפות בסרטים דוקומנטריים בהם ניתן לצפות בהתנהגותם הטבעית. אם התמזל מזלכם לגור לצד החיות שלכם, מומלץ לצאת ולהתבונן בהן. זכרו לכבד את המרחב שלהן, ולהימנע מלהבהיל אותן.

לאחר שתלמדו אודותיהן, נסו לחקות את התנהלותן. נסו לנוע באותו האופן או הקצב, ללבוש צבעים בצבעי פרוותן ואפילו לקחת השראה מתזונתן, אם הדבר מתאים עבורכם. באופן זה, תדגישו את מהות החיה ואת כוחה המצוי בתוככם.

ראו את חיית הטוטם שלכם בעיני רוחכם

ראו בעיני רוחכם כיצד רוחה של החיה שלכם מלווה את דרככם. דמו אותה פוסעת לצדכם, ומעניקה לכם הדרכה והגנה.

בקשת הכוונה ישירה מרוח החיה

החיות שלכם ישמחו לקחת חלק פעיל יותר בחייכם. לשם כך, עליכם להביע בקשה ישירה. כל דבר בו תמקדו את תשומת ליבכם יקבל משמעות רבה יותר בחייכם. לכן, הבעת בקשה ישירה למסרים ולריפוי תנכיח את מהותן במציאות חייכם.

כל דבר שאנו מתמקדים בו בחיינו זוכה למקום גדול בחיינו. ככל שחיות הטוטם יזכו לתשומת לבכם, כך תגבר הדרכתן בחייכם. הן יופיעו בחלומותיכם, ייקרו לדרככם (בגופן, או כסימנים וסמלים בצורתן) ולפעמים אף יעבירו לכם מסרים ישירים. ככל שתעבדו עמן, כך תחוו את רפואתן המיוחדת בתוככם.

באהבה אינקץ,
איילה אריאל
מטפלת בהילינג שאמני בחולון

קישורים רלוונטיים

מאמר בנושא טוטם הצב
הזכויות לתמונה

אהבתם? העבירו את זה הלאה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר