שמן אתרי עץ התה

שמן עץ התה – מידע כללי

שמו הבוטני של עץ התה המופלא הוא Melaleuca alternifolia ומקורו באוסטרליה. שמן עץ התה מופק בזיקוק בקיטור של העלים והנבגים.

השפעה גופנית

השמן מכיל Terpinen-4-o, רכיב אנטי פטרייתי. זהו שמן נפלא עבור טיפול בפטריות ומניעתן, אך במצב של טיפול בפטרייה עקשנית, רצוי להעדיף שמן חזק יותר דוגמת גרניום או מאנוקה. במידה ומשתמשים בו כטיפול לפטרייה, ניתן לטפטף אותו ישירות על העור, ללא שמן נשא. בנוסף, השמן הוא גם אנטי-וויראלי וניתן להשתמש בו כטיפול בנגעים וויראליים על גבי העור.

עץ התה ידוע בשל השפעתו האנטי דלקתית והמחטאת ובכוחו לטפל בעקיצות, אבצסים ובאקנה וולגאריס. בטיפול במצבים אלו – יש לדללו בשמן נשא. בנוסף, השמן יעיל מאוד גם בטיפול בדלקות חניכיים, לשם כך ניתן לגרגר מים אליהן הוספו מספר טיפות שמן עץ התה.

זהו שמן נפלא לטיפול במערכת הנשימה. ניתן להיעזר בו במצבי התקררות ואפילו במצב של דלקת בקנה הנשימה. לשם כך, יש למרוח אותו על אזור החזה ולגרגר מים עם מספר טיפות מהשמן.

השפעה אנרגטית

שמן עץ התה מזקיף, מחזק ומעלה את רמות האנרגיה במערכת שלנו. הוא מזכיר לנו את מידת כוחנו, מחבר לחוויה של עוצמה ומסס חוויה של איזון רגשי. זהו שמן נפלא עבור ריפוי ערך עצמי נמוך, האנרגיה שלו פותחת אותנו להבנה כי אנו ראויים לאהבה ולשגשוג.

שמן עץ התה מעיר את מודעותנו לאופן בו אנו פועלים כלפי עצמנו. הוא עוזר לנו להבין באילו מצבים אנו פועלים (באופן לא מודע) על מנת לחבל באושרינו ולחדול מהתנהגות זו. מתוך חוויית העוצמה והערך הצמי שהוא מעודד, השמן מלמד אותנו לבסס גבולות בריאים, להביע את עצמינו במלאות ולסרב להצעות שאיננו מעוניינים לקחת.

לעיתים קרובות, חוויה של ערך עצמי נמוך מובילה לרפיון ידיים ולאמונה כי אין בכוחנו לעזור לעצמינו. העבודה עם השמן מזכירה לנו שהנסיבות אינן מעבר לשליטתנו וכי בכוחנו לחולל את השינוי הדרוש על מנת לחיות בשמחה. זהו בן ברית נהדר עבור השבת ההשראה לפעול ולשוב אל הנתיב שליבנו מבקש.

שמן עוטף ומעצים זה קשור באנרגיה אימהית וניתן להיעזר בו עבור תהליך ריפוי של תערכת היחסים עם האם.

השמן עובד על צ'אקרת הלב וצ'אקרת הסולר פלקסוס.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן עץ התה

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית והילרית

התחברתם? העבירו את זה הלאה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר