שמן אתרי מרווה מרושתת

שמן אתרי מרווה מרושתת – מידע כללי

צמח המרווה המרושתת (המכונה גם "מרווה בהירה") נפוץ ביבשת אסיה ובארצות הים התיכון ושמו הבוטני הוא Salvia Scalaria. שמן אתרי מרווה מרושתת מופק בזיקוק בקיטור של נוף הצמח. על אף תכונותיו המיטיבות, חשוב לדעת ששימוש תדיר עלול לגרום לכאבי ראש. השמן אסור לשימוש במהלך היריון.

השפעה גופנית

הרגעה עצבית

שמן אתרי מרווה מרושתת הנו בין השמנים האתריים המרגיעים ביותר בנמצא, זאת בזכות ריכוז גבוה של הרכיב "לינליל אצטאט". השמן מרגיע עד כדי יצירת חוויה של אופוריה ואבדן עכבות.

תמיכה בבריאות האישה

בהיותו פיטואסטוגני, השמן ניחן ביכולת לאזן את המערכת ההורמונלית הנשית. בהתאם לכך, ניתן להשתמש בו בטיפול בתסמונת קדם וסתית, תסמיני גיל המעבר ושחלות פוליציסטיות.
בנוסף, בכוחו להקל על כאבי הלידה על ידי דילולו ומריחתו על גבה התחתון וכפות רגליה של היולדת.

ריפוי העור

השמן הנו בעל השפעה נפלאה על העור. ניתן להשתמש בו להקלה על נגעי עור מסוגים רבים, כולל כאלה שמקורם במחלת עור כרונית. במריחה על הנגעים, בכוחו שמן מצוין עבור ריפוי נגעי עור. לשם כך, מומלץ לדלל את השמן האתרי בשמן נשא ולמרוח את התערובת על הנגעים. בנוסף, ניתן להשיג הקלה במצבי פריחות, גרד ונגעים מפושטים על ידי טפטוף 10 טיפות שמן אתרי למי האמבטיה לפני הטבילה.

תכונות נוספות

מקל על עוויתות והתכווצויות שרירים, משרירי הגב ועד שרירי מערכת העיכול ומערכת הנשימה.
בהרחה ובאינלציה, בכוחו לרפא את מערכת הנשימה, לכייח ליחה ואף לתמוך בריפוי דלקות גרון.
מחזק את הכליות ואת מערכת השתן כולה.

השפעה אנרגטית

ריפוי התודעה

שמן אתרי מרווה מרושתת ניחן בהשפעה מרגיעה יוצאת דופן ופותח בתוכנו מרחב של שקט וצלילות. הוא מרכך את המחשבות, ממוסס פחדים ומזכיר לנו שמרבית טרדותינו אינן מבוססות כלל. השמן מסייע לנו להרפות אל תוך תהליכי ריפוי, להפסיק להתנגד לשינויים ולהשיל מחסומים פנימיים. בנוסף, הוא מחבר אותנו לחוויה של השראה, פותח בתוכנו רעיונות חדשים ומעודד אותנו לביטוי עצמי וליצירה. זהו שמן נפלא עבור ליווי תרגולי מדיטציה מכל סוג.

פתיחת העין השלישית

שמן אתרי מרווה מרושתת פותח ומנקה את צ'אקרת העין השלישית הקשורה ביכולתנו לראות מבעד לאשליה ולתפוס את המציאות כפי שהיא באמת. בהתאם לכך, עבודה עם השמן האתרי תסייע להגברת ולפיתוח החושים האינטואיטיביים (ידיעה, חישה, ראייה ושמיעה על-חושיים) ולקבלת גישה למידע השוכן בתת-המודע. זהו שמן נפלא לליווי עבודה עם חלומות – השימוש בו לפני השינה מעודד קבלת מסרים באמצעות החלימה והשימוש בו לאחר היקיצה מעודד את הבנת המסרים שהתקבלו. בנוסף, השמן מסייע באיזון בריא בין האינטואיציה לשכל הלוגי ולעיבוד נכון של אינפורמציה.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן מרווה מרושתת

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר