שמן מרווה רפואית

שמן אתרי מרווה רפואית – מידע כללי

צמח המרווה הרפואית גדר באגן הים התיכון ונפוץ גם בישראל. שמן מרווה רפואית מופק בתהליך זיקוק בקיטור של נוף הצמח (עלים, פרחים וענפים קטנים). שמו הבוטני של הצמח הוא Salvia officinalis.
השימוש בשמן הנו אסור עבור ילדים ונשים בהריון.

השפעה גופנית

מחזק

צמח המרווה הרפואית הנו בעל השפעה מחזקת על הגוף ועל הנפש כאחד. ברמה הרגשית – השמן מחזק את מערכת העצבים שלנו ותומך בפעילות האדרנל. השימוש בשמן המרווה הרפואית מרגיע, מחזק ומסייע לנו להישאר מאוזנים גם בתקופות מתוחות. ברמה הגופנית – השמן תומך בפעילות מערכת החיסון, משמיד חיידקים ווירוסים ובעל השפעה משקמת ופותחת על מערכת הנשימה. השמן הנו אידאלי לתמיכה באנשים הסובלים מחולשה כרונית או בכאלה הנמצאים בתהליך החלמה ממחלה.

תומך בבריאות האישה

בהיותו פיטואסטוגני, השמן ניחן ביכולת לאזן את המערכת ההורמונלית הנשית. בהתאם לכך, ניתן להשתמש בו בטיפול בתסמונת קדם וסתית, תסמיני גיל המעבר, שחלות פוליציסטיות ואיזון מצב של שיעור-יתר על רקע הורמונלי.

השפעות נוספות

שמן מרווה רפואית מחזק את מערכת העיכול, מפיג גזים, מרפה התכווצויות שרירים, מטפל בדלקות עור ופרקים, מטפל בהזעת יתר, משפר סירקולציה של נוזלים בגוף (תומך במחזור הדם ובכליות) ומשקם רקמות ריריות.

השפעה אנרגטית

תרבויות עתיקות ראו את צמח המרווה הרפואית כקדוש והשימוש בו היה שכיח במרחבים טקסיים. שמו הלועזי Sage (שמשמעותו "חכמה") ניתן לו בשל יכולתו לחבר אותנו לחכמה קדומה – חכמתם של האבות הקדמונים והדרכות הנשמה.
ממש כמו הצמח שממנו הופק, גם השמן האתרי ניחן ביכולת להפעיל את צ'אקרת העין השלישית שלנו, לחבר אותנו אל חושינו האינטואיטיביים ולתמוך בקבלת מידע מהרוח ומתת-המודע שלנו. בנוסף, בכוחו לטהר חפצים ומרחבים מאנרגיה בלתי רצויה ואף לחדור אל מעמקינו ולאפשר ניקוי ושחרור אנרגטי עמוק מכל רמות הווייתנו. העבודה עם שמן המרווה הרפואית פותחת בתוכנו מרחב צלול, שליו וממורכז ועוזרת לנו להתבונן בעצמינו בכנות – להפיג את עננות הבלבול ולהבין מה אנחנו רוצים באמת. האנרגיה של השמן מחברת אותנו לחוויה של עוצמה פנימית, ממוססת פחדים ומסייעת לנו לעבד רעיונות חדשים, להרפות מהמוכר ולבטוח בשינוי.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון המדגים כיצד נהגו לטהר בעזרת מרווה

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר