שמן אתרי רוזמרין

שמן אתרי רוזמרין – מידע כללי

שמו הבוטני של הרוזמרין הוא Rosmarinus officinalis. מקור הצמח באזור אגן הים התיכון והוא נפוץ מאוד בישראל. מדובר בצמח חזק מאוד אשר משגשג בקלות ו"משתלט" על מרחבים רבים. שמן אתרי רוזמרין מופק בתהליך זיקוק בקיטור של העלים, הפרחים והגבעולים הקטנים של הצמח. השימוש בצמח אסור עבור נשים הרות ואנשים הסובלים מלחץ דם גבוה ומאפילפסיה.

השפעה גופנית

צמח הרוזמרין אידאלי עבור חיזוק הזיכרון והריכוז והוא מומלץ מאוד עבור תלמידים וסטודנטים. מבחינה עצבית, הצמח משרה תחושה של מיקוד וערנות.

על פי שיטת החתימות, צמח הרוזמרין מזכיר מאוד את מראם של כלי הדם. הצמח אכן נפלא לטיפול במערכת הלב וכלי אדם – הוא מחזק את שריר הלב, תומך בפעולתו התקינה ומעודד סירקולציה בריאה של דם. השימוש בשמן נפלא עבור הסובלים מגפיים קרות, רגליים שנוטות "להירדם", עייפות, חולשה ולחץ דם נמוך. מאידך, יש להיזהר עמו במצבים של לחץ דם גבוה.

הצמח מרגיע ומחזק את מערכת העיכול, מפיג גזים ונוגד עוויתות. בנוסף, הרוזמרין מקדם תהליכי ניקוי וטיהור מרעלים, נפלא עבור ניקיון הדם ומחזק את הכבד ואת כיס המרה. בנוסף, לרוזמרין השפעה מיטיבה גם על מערכת הנשימה והוא מכייח ליחה ופותח את הנשימה.

הרוזמרין ידוע במיוחד בשל השפעתו המיטיבה לטיפול בשיער ובקרקפת. היות והוא תורם בהזרמת הדם אל שורשי השיער, בכוחו לתרום לחיזוקם וכך גם למניעת נשירת שיער. בנוסף, הרוזמרין תורם לבריאות השערה, מטפל בקשקשים ואפילו דוחה כינים. לשם כך, מומלץ להכין מסיכת שיער המורכבת מכף שמן זית, כף שמן קוקוס ו-6 טיפות שמן אתרי רוזמרין.

השפעה אנרגטית

שמן הרוזמרין פותח את העין השלישית ומחבר אותנו לחושים האינטואיטיביים שלנו. זהו שמן נפלא עבור העלאת זיכרונות – מתת המודע ומגלגולי חיים אחרים. בנוסף, בכוחו לתמוך בתהליכי תקשורת עם השושלת המשפחתית ועם קרובי משפחה שנפטרו. השמן מזכיר לנו גם את מהותנו העמוקה ומחבר אותנו אל תבונת האני הגבוה שלנו. מתוך החיבור שנוצר, בכוחנו להתבונן על חיינו בשלווה, להקשיב לקולנו הפנימי ולהיעזר בחכמה שצברנו במהלך גלגולי חיינו. בנוסף, תדר השמן מחבר אותנו אל תודעת האחדות ומסייע לנו לראות את החיבור בין כל הדברים ביקום. על אף הפתיחה שהוא מעורר במרכזים הרוחניים, שמן אתרי רוזמרין אינו מעודד ריחוף ומנחה אותנו להיות נוכחים במציאות הארצית ולבצע את תפקידנו הרוחני על פני האדמה.
שמן הרוזמרין מאזן את צ'אקרת הסולר פלקסוס, צ'אקרת העין השלישית וצ'אקרת הכתר.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אתרי רוזמרין

באהבה, 
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר