שמן פטשולי

שמן פטשולי

שמן אתרי פטשולי – מידע כללי

מקורו של צמח הפטשולי בהודו, אינדונזיה ומלזיה. לעיתים, הוא מכונה "מנטה הודית". הוא מפורסם בריחו האקזוטי, המזכיר אדמה טחובה.
הצמח עצמו הנו נטול ריח. לשם הפקת השמן – עלי הפטשולי נארזים באריזות אטומות במחסן נטול אור. כשהעלים מעלים טחב, הצמח מייצר את השמן האתרי כהגנה מפני העובש. שמן פטשולי מופק בתהליך של זיקוק בקיטור.

השפעה גופנית

מרפא את העור

השמן ידוע בהשפעתו המיטיבה על העור. בכוחו לעודד את התחדשות תאי העור, לאזן עור שמן ולרפא נגעי אקנה, דרמטיטיס וקשקשים. בנוסף, השמן מטפח את השיער, מחזק את שורשיו ומטפל בנשירת שיער.

שמן הפטשולי ניחן בהשפעה אנטי-דלקתית חזקה. הוא עשיר בססקוויטרפנים, רכיבים בעלי מולקולות גדולות. הססקוויטרפנים הם חומר כבד אשר עובד לאט וחודר עמוק. בזכותם, שמן הפטשולי נהדר עבור טיפול בדלקות עמוקות.

תכונות נוספות

שמן הפטשולי מסלק ריחות רעים. לשם כך, מומלץ להוסיף מספר טיפות ממנו לבקבוק מים ולרסס אותם בחלל הבית. בנוסף, הוא ישתלב נפלא במתכונים לדאודורנט טבעי.

בכוחו של השמן לאזן את התשוקה המינית שלנו. הוא יגביר אותה במצבי חוסר-חשק ויגביר אותה במצבי עודף.

השמן ניחן בהשפעה אנטי בקטריאלית ואנטי ויראלית.

השפעה אנרגטית

מקרקע

האנרגיה של הפטצ'ולי מחזקת את החיבור שלנו לגוף ולאדמה. הוא מלמד אותנו להיות פרקטיים, ממוקדים ויעילים. השמן עוזר לנו להתמיד בעשייתנו, מחזק סבלנות ומזכיר לנו שהגשמה כרוחה בצעדים קטנים.
השמן האתרי מסייע לנו להיות נוכחים בהווה – להרפות מהעבר ולהפסיק לפנטז על העתיד.

מעורר תחושת ביטחון

השמן מחזק את הביטחון העצמי ומטפל בערך עצמי נמוך. הוא מטפל בפחדים ובחרדות ומסייע לנו להרגיש בטוחים יותר בעולם. זהו שמן נפלא עבור ביסוס תחושת הגנה ויצירה של גבולות בריאים. העבודה עמו מסייעת לנו להבין שבכוחנו לתקשר עם העולם "בתנאים שלנו".
עבור אנשים הזקוקים לזמן עבור התבודדות והתכנסות, הפטשולי יוצר מרחב מוגן, נקי מהפרעות חיצוניות.

הפטשולי תומך באנשים שמרגישים אבודים וחסרי אונים. הוא מחבר אותם לתקווה חדשה ועוזר להם להבין כיצד לשפר את מצבם.

בכוחו לטהר חסימות רגשיות ולסייע לנו להיפתח לעולם מחדש. הוא מעלה את מודעותנו העצמית, ובהתאם לכך – לא מאפשר לנו לפגוע בעצינו.

מפתח הקשבה לגוף

השמן מלמד אותנו להקשיב לגופינו ולצרכיו. העבודה עמו תחבר אותנו לשתייה מספקת, נשימה מיטבית, הרגלי אכילה בריאים ותנועה נכונה.

מטפל בהתמכרויות

השמן מסייע לנו להכיר בהרגלים שאינם משרתים אותנו ולחדול מהם. עבור טיפול בהתמכרויות, מומלץ ליטול טיפה אחת של שמן אתרי הפטשולי מתחת ללשון בכל יום.

צ'אקרות

השמן עובד על צ'אקרת השורש. בנוסף, הוא נהדר עבור איזון פעילות-יתר של צ'אקרת הכתר.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן פטשולי

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

אהבתם? העבירו את זה הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר