מפת הצבעים האינדיאנית

מפת הצבעים האינדיאנית (המכונה גם "נתיב ההרמוניה" או מפת הנשמה") היא פרקטיקת אבחון מסורתית שמקורה בשבט הסנקה האינדיאני. התרגול עם מפת הצבעים האינדיאנית תורם להעמקת ההיכרות שלנו עם עצמינו, מחבר אותנו למהותנו האותנטית ותומך בהגשמתנו העצמית.

המפה הכללית והאיזון היקומי

המבנה המסורתי של נתיב ההרמוניה מתייחס ל-12 צבעים.
12 הצבעים מייצגים 12 תבניות אנרגיה ארכיטיפיות ("דגמי אנרגיה")
המתקיימות בכל דבר ביקום – בתוכנו ובעולם הטבע כאחד. 

כל אחד מהצבעים מייצג טווח איכויות הייחודיות לו –

אפור מייצג עקרונות וחיבור לתשתית הפנימית,
שחור מייצג נוכחות,
חום מייצג חוקיות,
אדום מייצג ביטחון,
כתום מייצג חיבוריות,
צהוב מייצג הערכה,
ירוק
מייצג איזון,
ורוד מייצג אותנטיות ויצירתיות,
כחול מייצג ידע,
סגול מייצג אמונה,
ורוד פוקסיה מייצג התרחבות ורב-ממדיות,
לבן מבטא חיבור למהות
וקשת הצבעים מייצגת את האחדות – האיחוד בין כל 12 הצבעים והאיכויות.

במסגרת המבנה המסורתי, לכל צבע ישנו מיקום קבוע ויחסי גומלין ספציפיים עם הצבעים האחרים. בדומה למבנה עץ החיים הקבלי, גם מבנה נתיב ההרמוניה הבסיסי מייצג את האחדות בין אבני-הבניין של התודעה.

מפת הצבעים האישית

על תבנית המבנה המסורתי, נפתחת מפת הצבעים האישית. את מפת הצבעים האישית פותחים רק פעם אחת בחיים, במהלך תרגול פשוט של בחירת צבעים אינטואיטיבית.

על פי מערכת האמונה האינדיאנית, כל נשמה בוחרת את נתיב חייה במטרה לצמוח דרך אתגריה ולהעמיק את יכולתה לאהוב ולהיות נאהבת. במהלך פתיחת מפת הצבעים האינדיאנית האישית שלנו, בכוחנו ללמוד אודות האיזון המיוחד של נשמתנו.

באופן מסורתי, בני שבט הסנקה נוהגים לפתוח מפות צבעים אישיות עבור צעירי השבט על מנת לסייע להם להעמיק את היכרותם עם עצמם ולחבור לעוצמתם האישית. לשמחתנו, מתרגלת שאמניזם המכונה סבתא טווילה העבירה את השיטה למערב, על מנת שגם אנחנו נוכל לצמוח דרך החכמה העתיקה.

באמצעות המפה האישית, ניתן לחשוף אינפורמציה יקרת ערך על מסע הנשמה שלנו  – היצירה האישית שלנו, כישרונותינו המולדים, צרכינו השורשיים, תהליך הריפוי האישי שלנו והעמקת התפתחותנו הרוחנית.

רבים מדמים את המפה האישית לטביעת האצבע הייחודית של הנשמה. בזכות הידע המקודד בה, ניתן לזהות ולחשוף את האיכויות הפנימיות הטבועות בנו. באמצעות עצם ההכרה בהן, נוכל להיתמך בהן באופן מודע ולאפשר להן לבוא במגע עם העולם.

בחסות המסרים העולים מהמפה האישית, בכוחנו להגביר את מודעותנו העצמית וכך לבנות חיים התואמים את הטבע הפנימי שלנו. לכן, שמה המסורתי הוא "נתיב ההרמוניה" – הדרך האישית שלנו לביטוי הרמוני בעולם.

מפת הצבעים האינדיאנית האישית ניתנת לקריאה ברבדים רבים וניתן להוסיף ולדלות ממנה מידע התפתחותי לאורך כל חיינו. 

המתנות הגלויות והמתנות החבויות

המפה מחולקת ל-5 "מתנות חבויות" ול-7 "מתנות גלויות".

המתנות הגלויות מייצגות כישרונות מיוחדים שהתקיימו בתוכנו מראשית חיינו. בזכות ההכרה בהם, מעמיקה יכולתנו להאיר את אורנו הפנימי בשלווה ובטבעיות.

המתנות החבויות מייצגות איכויות פנימיות שאנו לומדים לפתח לאורך צעידת חיינו, בדומה לפרחים הנפתחים בהדרגתיות. לפעמים, המתנות החבויות עשויות להיתפס כאתגרים, אך זאת רק מכיוון שטרם למדנו לבטאן בהרמוניה. למרבה השמחה, המפה חושפת אילו מתנות גלויות יעזרו לנו לפתוח את המתנות החבויות.

בזכות העבודה המודעת עם המסרים העולים מהמפה, נוכל להעמיק את מודעותנו לגבי המתנות הגלויות שלנו ולעודד את פתיחתן של המתנות החבויות. בתהליך מיוחד זה, אנו לומדים להעמיק את חיבורינו למהותנו האותנטית ולתבוע מחדש את העוצמה האישית המולדת שלנו. 

החיבור האישי שלי לפרקטיקה

בשנת 2021, חוויתי משיכה אדירה ללמוד ולתרגל את תורת מפת הצבעים האינדיאנית בשילוב עם חכמת 13 האימהות הקדומות של השבט.

במהלך עבודתי עם מפת הצבעים האינדיאנית האישית שלי הגעתי לתובנות משמעותיות ופתרתי קונפליקטים פנימיים רבים.

בזכות השפעתה המיטיבה על חיי, הוספתי להעמיק במחקר אודות הידע המקודד במפה הכללית ולהצליבו עם ידע ממסורות ריפוי אחרות, בדגש על הדאואיזם (תורת חמשת האלמנטים) ומערכת הצ'אקרות ההודית.

בהשראת מפת הצבעים האינדיאנית, פיתחתי את שיטת הריפוי האנרגטי שלי, הילינג אלמנטלי.

בחזרה אל נתיב ההרמוניה שלנו

 אני נרגשת לחשוף בפניכם את התורה העתיקה הזו, מתוך אמונה בכך שבכוחה לגעת בחייכם כפי שנגעה בחיי.

לפני כל טיפול ראשון, נפתח את מפת הצבעים האינדיאנית האישית שלכם. לאורך כל התהליך המשותף שלנו, ניעזר במידע העולה מהמפה עבור קידום והעמקת תהליך הריפוי והצמיחה שלכם. 

במידת הרצון והצורך, ניתן להקדיש מפגש שלם לקריאת המפה ואף לשלב בתהליך שיעורים פרטיים שיקנו לכם את היכולת לקרוא את מפת הצבעים האינדיאנית שלכם בעצמיכם. 

מתעניינים לגבי מפגש טיפולי?

צרו קשר