מפת הצבעים האינדיאנית

מפת הצבעים האינדיאנית (המכונה גם "נתיב ההרמוניה" או מפת הנשמה") היא פרקטיקת אבחון מסורתית שמקורה בשבט הסנקה האינדיאני. מפת הצבעים האינדיאנית תורמת להעמקת ההיכרות עם עצמינו ולהקניית כלים לביטוי ולהגשמה מלאים יותר בעולם.

מפת הצבעים האינדיאנית נפתחת באופן אינטואיטיבי, העוקף את החשיבה השכלתנית ולמעשה חושף ידע הקיים ברמת הנשמה. על פי מערכת האמונה האינדיאנית, הנשמה בוחרת את נתיב חייה במטרה לצמוח דרך אתגריה וכך להתרחב – להגדיל את יכולתה להכיל את אנרגיית האהבה. 

המפה הכללית והאיזון היקומי

המבנה המסורתי של נתיב ההרמוניה מתייחס ל-12 צבעים. 12 הצבעים מייצגים 12 תבניות אנרגיה ארכיטיפיות המתקיימות בתוכנו, בטבע הסובב אותנו וביקום הרחב.

כל אחד מהצבעים מייצג טווח איכויות הייחודיות לו.
למשל –
אפור מייצג תשתית פנימית,
שחור מייצג נוכחות,
חום מייצג חוקיות,
אדום מייצג ביטחון,
כתום מייצג חיבוריות,
צהוב מייצג הערכה,
ירוק
מייצג איזון,
ורוד מייצג אותנטיות,
כחול מייצג ידע,
סגול מייצג אמונה,
ורוד פוקסיה מייצג התרחבות ורב-ממדיות,
לבן מבטא חיבור למהות
וקשת הצבעים מייצגת את האחדות – האיחוד בין כל 12 הצבעים והאיכויות.

במסגרת המבנה המסורתי, לכל צבע ישנו מיקום קבוע ויחסי גומלין ספציפיים עם הצבעים האחרים. בדומה למבנה עץ החיים הקבלי, גם מבנה נתיב ההרמוניה הבסיסי מייצג את האחדות בין אבני-הבסיס של התודעה.

על תבנית המבנה המסורתי נערכת מפת הצבעים האישית. את מפת הצבעים האישית פותחים רק פעם אחת החיים, במהלך תרגול פשוט של בחירת צבעים אינטואיטיבית. המפה ניתנת לקריאה ברבדים רבים וניתן להוסיף ולדלות ממנה מידע התפתחותי לאורך כל חיינו. 

מפת הצבעים האישית

מפת הצבעים האינדיאנית מגיעה אלינו משבט הסנקה הדרום-אמריקאי. בקרבו, המפה נפתחה עבור נערות ונערים על מנת לחבר אותם לעוצמתם הפנימית. סבתא טווילה העבירה את השיטה למערב, על מנת שגם אנחנו נוכל לצמוח דרך אותה חכמה עתיקה.

באמצעות המפה האישית, ניתן לחשוף אינפורמציה יקרת ערך על מסע הנשמה שלנו  – היצירה האישית, כישרונותינו המולדים, צרכינו השורשיים, תהליך הריפוי האישי והעמקת התפתחותנו הרוחנית.

רבים מדמים את המפת האישית לטביעת-האצבע הייחודית של הנשמה. באמצעות פתיחת המפה, ניתן לזהות ולחשוף את האיכויות הפנימיות הטבועות בנו. באמצעות מודעותנו אליהן, נוכל לאפשר להן לבוא במגע עם העולם. באמצעות המסרים העולים ממנה, בכוחנו להגביר את מודעותנו העצמית וכך לבנות חיים התואמים את הטבע הפנימי שלנו. בהתאם לכך, היא מכונה "נתיב ההרמוניה", הדרך שלנו לביטוי הרמוני בעולם.

המפה מחולקת ל-5 "מתנות חבויות" ול-7 "מתנות גלויות". המתנות הגלויות מייצגות כישרונות וכישורים מיוחדים שחיבורינו אליהם היה חי וטבעי מראשית חיינו. בזכות ההכרה בהן, בכוחנו לקרון את אורינו בשלווה ובטבעיות. המתנות החבויות מייצגות איכויות פנימיות שאנו לומדים לפתח לאורך צעידת חיינו. לפעמים, הן עשויות להיתפס כאתגרים, אך זאת רק מכיוון שטרם למדנו לבטאן בהרמוניה. באמצעות תהליך הצמיחה שלנו דרך המתנות החבויות, אנו לומדים להתרחב אל מלוא עוצמתנו האישית. המונח "מתנה פתוחה" מייצג איכות מולדת שאנו מכירים בה ומאפשרים לה להתבטא מתוכנו בהרמוניה.

החיבור האישי שלי לפרקטיקה

בשנת 2021, חוויתי משיכה אדירה ללמוד ולתרגל את תורת מפת הצבעים האינדיאנית בשילוב עם חכמת 13 האימהות הקדומות של השבט. לאורך עבודתי לצד מפת הצבעים האינדיאנית האישית שלי הגעתי לתובנות משמעותיות ופתרתי קונפליקטים פנימיים רבים. בזכות השפעתה המיטיבה על חיי, הוספתי להעמיק במחקר אודות הידע הצפון בה ולהצליבו עם ידע ממסורות ריפוי אחרות, בדגש על הדאואיזם (תורת חמשת האלמנטים) ומערכת הצ'אקרות ההודית. בהשראת מפת הצבעים האינדיאנית, פיתחתי את שיטת הריפוי האנרגטי שלי, אלמנט הילינג

בחזרה אל נתיב ההרמוניה שלנו

 אני נרגשת לחשוף בפניכם את התורה העתיקה הזו, מתוך אמונה בכך שתיגע בחייכם כפי שנגעה בחיי. לפני כל טיפול ראשון, נפתח את מפת הצבעים האינדיאנית האישית שלכם. לאורך התהליך הטיפולי, ניעזר במידע העולה מתוכה עבור קידום והעמקת תהליך הריפוי והצמיחה שלכם. 

במידת הרצון והצורך, ניתן להקדיש מפגש שלם לקריאת המפה ואף לשלב בתהליך שיעורים פרטיים אשר יקנו לכם את היכולת לקרוא את המפה של עצמיכם. 

מתעניינים לגבי מפגש טיפולי?

צרו קשר