שמן אתרי לימון

שמן אתרי לימון – מידע כללי

שמו הבוטני של עץ הלימון הוא Citrus limon ומקורו בהודו, בורמה וסין. בדומה ליתר השמנים האתריים אשר הופקו מפירות הדר, גם שמן אתרי לימון הופק בתהליך כבישה קרה של הקליפה. שמן אתרי לימון הנו פוטוטוקסי, מגביר את רגישות העור לשמש. מאידך, ניתן להימנע מהשפעתו זו כאשר מדללים אותו בריכוז נמוך של פחות מ-5% מהתערובת. 

השפעה גופנית

השפעה אנטי סרטנית

השמן ניחן בהשפעה אנטי סרטנית. ההשפעה מושגת בזכות יכולתו להגביר את ייצור האנזימים האחראיים על פינוי חומרים מסרטנים מן הגוף. בנוסף, הוא מעורר אפוקוזיס, מצב הגורם לתאים הפגיעים להשמיד את עצמם.

ניקוי רעלים

השמן מחזק את הכבד ואת הכליות, וכך תורם לייעול תהליכי ניקוי רעלים. לשם כך, מומלץ לפתוח כל בוקר בכוס מים עם 3 טיפות שמן לימון.

חיזוק מערכת העיכול

השמן מחזק את מערכת העיכול, מעודד חילוף חומרים בריא ומטפל בעצירות. לשם כך, מומלץ למהול כפית שמן זית ב-5 טיפות שמן לימון ולעסות את אזור הבטן.

שיפור הזיכרון והריכוז

השמן ניחן היכולת לעורר בנו צלילות פנימית. לשם כך, מומלץ להדיפו באוויר או להריח 5 שאיפות עמוקות מהבקבוקון.

שיפור מראה העור

בקוסמטיקה הטבעית, משתמשים בלימון עבור הבהרת כתמי פיגמנטציה, עידון צלקות ואיזון עור שמן. ניתן לרכוש דרכי קרם הבהרה ייעודי המבוסס על שמן אתרי לימון.

השפעה אנרגטית

שמן הלימון מעלה את מצב הרוח ומחבר אותנו לשמחה המעניקה לנו השראה לעשייה ולמימוש הפוטנציאל הגלום בנו.
זהו שמן התורם בהשגת צלילות ומיקוד אשר מסייע לנו להעמיק במדיטציה ובתפילה.
ניתן להיעזר בשמן הלימון עבור טיהור אנרגטי והשתחררות מחסימות פנימיות ומכאבי העבר. לשם כך, מומלץ להוסיף מספר טיפות ממנו לאמבט או ליישם עמו את טכניקת ניקוי התדרים המתוארת כאן.
בהיותו מחזק ומטהר את צ'אקרת הסולר פלקסוס, הלימון מסייע לנו להעלות את הערכתנו העצמית ועוזר לנו להיגמל מחבלה עצמית ולחבר אותנו לאמון ולמימוש מלא של יכולותינו. האנרגיה של שמן זה מלמדת אותנו לתת ולקבל אהבה.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אתרי לימון

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר