שמן אתרי לבנדר

שמן אתרי לבנדר – מידע כללי

שמו הבוטני של צמח הלבנדר הוא Lavendula officinalis. מקור הצמח באגן הים התיכון, אפריקה ודרום-מערב אסיה והוא גדל גם בישראל. שמן אתרי לבנדר מופק בזיקוק בקיטור של הצמחים. זהו שמן אתרי עדין ביותר – ניתן למרוח אותו ישירות על העור, ללא שמן נשא. שמן לבנדר בטוח לשימוש עבור תינוקות.

השפעה גופנית

שמן לבנדר ידוע בשל השפעתו המרגיעה החזקה על מערכת העצבים הפארא-סימפטטית. השפעה זה מושגת בזכות נוכחות הרכיב "לינלול". השפעתו המרגיעה ניחנה גם באיכות ממקדת ומפקסת וניתן להיעזר בו לשם קידום תהליכי למידה. ניתן להיתמך בארומה שלו בכל מצב של דיכאון או חרדה. בנוסף, הוא נפלא כטיפול בבעיות שינה.

שמן  לבנדר הנו מחטא, נוגד דלקת ומאיץ את התחדשות תאי העור. בשל כך, שמן ייחודי זה מהווה כערכת עזרה ראשונה בבקבוקון אחד. בשל עדינותו, ניתן למרוח אותו על חבלות טריות ואפילו על פצעים פתוחים. השמן מאיץ את ריפוי הפצע ומקטין את הסיכוי להופעת צלקת.
ניתן להיעזר בלבנדר בכל מצבי הפצעים והפציעות, כולל אבצסים ופצעי אקנה. על אף עדינותו, אמליץ לדלל אותו בשמן נשא לפני מריחתו על עור הפנים.

הדפת שמן לבנדר במבער או באינלציה נפלאה עבור חיזוק מערכת הנשימה. בכוחו לרפא מצבי הצטננות ולהרגיע התקפי אסטמה.

לא במקרה מופיעה המילה "לב" בשמו של הצמח, היות והוא אכן תומך בפעילות שריר הלב. בנוסף, השמן מסייע לטיפול במצבי לחץ דם גבוה.

שמן לבנדר מרגיע ומחזק גם את מערכת העיכול. השמן נוגד עוויתות, מפיג גזים ותומך בהשגת עיכול שלם ותקין. לשם כך, מומלץ לעסות את הבטן בשמן לבנדר.

השפעה אנרגטית

מוביל לאמת הפנימית

התדר של שמן הלבנדר מעורר בנו השראה לחדול ממרוץ העכברים. הוא מסייע לנו להפסיק לפעול באופן אוטומטי, לעצור ולוודא מה ליבנו מבקש. השמן מזכיר לנו את מהותנו הרחבה – את תפקידנו הנשמתי ואת מקומנו במארג האחדות הגדול.

משרה שקט ומדיטטיביות

העבודה עם השמן מביאה את המערכת למצב של שלווה וחמימות. הוא מגביר את הבהירות הפנימית ויוצר בתוכנו חוויה של שקט, איזון ויציבות. הוא תורם בהפגת פחדים, דאגות ומחשבות טורדניות. הוא מחבר אותנו אל מהות הדברים ומונע הישאבות אל תוך כאב. האנרגיה של השמן מלמדת אותנו שהפתרון לטרדותינו יימצא מתוך ההרפיה אל השקט.

ליווי תהליכי ריפוי

זהו שמן נפלא לליווי תהליכי ריפוי גופניים ורגשיים. הוא מאפשר לנו לקבל את השינוי שהריפוי דורש, להפסיק להיאחז בקיים ולקבל מציאות חדשה ומיטיבה. השמן נפלא לריפוי מצבים שנגרמו כתוצאה מטראומה, בכוחו לסייע לנו להפסיק להיאחז ולנתח את מה שהתרחש ולהתמקד בריפוי הנדרש. האנרגיה שלו ממוססת חסימות, משחררת אנרגיה תקועה ומעלה את התדר שלנו. הלבנדר הנו בן-ברית נהדר לכל אדם החפץ לצאת לדרך חדשה.

פותח לאהבה

שמן הלבנדר מפעיל, מאזן ומטהר את צ'אקרת הלב. הוא מסייע לנו לעטוף את עצמינו באהבה ולהתחבר להיותנו ראויים ובעלי ערך. מתוך חוויה זו – הוא עוזר לנו למשוך אל חייינו אהבה ושפע.
שמן הלבנדר עוזר לנו גם לאהוב אחרים ולהפסיק לערוך רשימות ו"להתחשבן" באהבה. הוא מסייע לנו לראות אנשים בעיניים טהורות, בהתאם למה שהם גורמים לנו להרגיש. באופן זה, מתאפשר לנו להיפתח גם בפני אנשים שאינם "הטיפוס שלנו" על הנייר. זהו שמן נפלא לזימון חברות קוסמית וזוגיות מדויקת.

השמן תומך גם בנושא התקשורת. הוא עוזר לנו לזהות את צרכינו ולומר את האמת שלנו ללא פחד. בנוסף, הוא תומך בהקשבה חומלת וביכולת להבין את הדברים שנאמרים "בין השורות".

מאזן ומחזק אנרגטית

שמן הלבנדר מאזן את הגוף האסטרלי שלנו. כשהגוף האסטרלי יוצא מאיזון, הוא ניתק מהגוף האתרי ומתחבר ישירות אל הגוף הפיזי. במצב זה, האדם עשוי לחוש כאב, אי-נוחות בגופו שלו וחוסר שקט פנימי. האנרגיה של שמן הלבנדר משיבה את ההרמוניה להילה.
שמן הלבנדר מאזן את צ'אקרת הלב, צ'אקרת העין השלישית וצ'אקרת הכתר. בנוסף, השמן יוצר הרמוניה בין הצ'אקרות שלנו. הוא מאזן בין הצ'אקרות העליונות לתחתונות ומאפשר זרימה אנרגטית אופטימלית.
בזכות היציבות הפנימית שהוא יוצר, בכוחו להעניק לנו הגנה אנרגטית ולמנוע מצב של "חדירות" לאנרגיות חיצוניות.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אתרי לבנדר

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית והילרית

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר