אנשים רגישים מאוד (HSPׂׂ)

"אדם רגיש מאוד" (HSP – Highly Sensitive Person) הוא מונח מתחום הפסיכולוגיה, המתאר בני-אדם שניחנו ברגישות גבוהה בעיבוד חושי. מדובר בתכונת אופי מולדת, הנשענת על ייחוד ביולוגי של מערכת העצבים. ד"ר איליין ארון, פסיכולוגית, חוקרת ואדם רגיש מאוד בעצמה, חקרה את התופעה לראשונה החל מ1997 ואף כתבה ספרים אודותיה. נמצא כי תכונת הרגישות הגבוהה שכיחה אצל כ-20% מהאוכלוסייה, ביחס זהה של גברים ונשים. למרות שרבים מייחסים את תכונת הרגישות למופנמות, 30% מסך האנשים הרגישים מאוד הם דווקא מוחצנים.

אנשים רגישים מאוד חווים רגשות ותחושות גופניות בעוצמה גבוהה מהממוצע. באופן טבעי, הם מעבדים מידע חושי באופן יסודי ומעמיק וקולטים רבדים רבים בסביבתם.

בזכות חווייתם הרגשית רבת-הרבדים וחושיהם החדים, תכונת הרגישות הגבוהה מאפשרת חוויית חיים עשירה במיוחד. HSP רבים ניחנו ביצירתיות רבה, אמפתיה גבוהה, אינטואיציה חדה וחשיבה מעמיקה. לרוב, הם נמשכים באופן טבעי לתחומי האומנות, הטיפול, הייעוץ והתרגול הרוחני.

לצד מתנות הרגישות הגבוהה, מצוי גם האתגר שבהצפה רגשית. כשאנשים רגישים מאוד נחשפים לעודף גירויים חושיים, הם חווים עוררות-יתר ומתח העלול להביאם לידי שחיקה.

בעולם המערבי המקדש תזזיתיות ואינטנסיביות, אנשים רגישים מאוד מרבים לחוש מוצפים תחת עומס הגירויים. כשאורח חייהם אינו תואם את צרכיהם הבסיסיים, העומס החושי עלול להביאם לידי סטרס כרוני, העלול להתפתח לכדי הפרעת חרדה, דכאון ומחלות כרוניות מבוססות סטרס. במצבים אלו, ישנה חשיבות רבה לזיהוי התכונה ולהתאמת אורח החיים למקצב הפנימי של האדם.

ולידציה עצמית (קבלה ואישור של תחושותינו הייחודיות) חיונית עבור כל אדם, ובפרט עבור אנשים רגישים מאוד.

על פי המחקר של ד"ר איליין ארון, אנשים רגישים מאוד שגדלו בקהילה שעודדה פתיחות רגשית ואמפתיה מרבים לפרוח, ללבלב ולבטא בביטחון את מתנותיהם הייחודיות. לעומת זאת, ילדים שקהילתם זיהתה את רגישותם הגבוהה כפגם לומדים להדחיקה על מנת לשרוד, מצב המקשה עליהם להכיר את עצמם באמת וכך גם לזהות ולבטא את כישרונותיהם המולדים. 

כHSP בעצמי, חוויתי טרנספורמציה במצבי הבריאותי, האישי והחברתי בזכות הרפואה המסורתית ועבודת התודעה.
כיום, אני שמחה להעביר את הידע יקר הערך הזה לאחרים.

התרגול השאמני פותח צוהר למפגש ישיר עם מהותנו הרוחנית, חוויה החשובה כל כך עבור אנשים רגישים מאוד.

עבודת הדמויות הפנימיות (וויס דיאלוג) מאפשרת מגע ישיר עם רבדי הרגש המורכבים ופתרון של קונפליקטים פנימיים.

התזונה הטבעית מקדמת חיבור נעים, מודע ומלא באהבה לגופינו העדין.

וצמחי המרפא מחזקים ומאזנים אותנו ללא תופעות לוואי.

 לצד הטיפולים, ניתן להגיע לשעורים פרטיים
וללמוד כיצד לטפל בעצמיכם. 

אני דוגלת בהתאמת התכנית לאדם,
כך שהכלים והיקף המפגשים יתאימו בדיוק לצורכיכם.

לקביעת שיחת ייעוץ חינמית,
שילחו הודעת טקסט למספר 050-9266692
או השאירו פרטים בתיבת הטקסט שבתחתית העמוד.
אשמח מאוד לחלוק אתכם את כל הפרטים, ברגישות ובסבלנות
כדי שנוכל לבדוק יחד האם הליווי שלי מתאים עבורכם (:  

לקריאה נוספת אודות HSP:
לחצו כאן למעבר לשאלון HSP
לחצו כאן כדי לקרוא יותר על HSP

אנשים רגישים מאוד

מתעניינים לגבי ליווי אישי?

צרו קשר