איך משתמשים בשמנים אתריים?

השמנים אתריים הנם חומרים מרוכזים ועוצמתיים המצויים בשימוש רפואי וטקסי מזה אלפי שנים. השמנים תומכים בריפוי גופני ונפשי ואף בהשגת צמיחה רוחנית. במאמר זה אעניק לכם את הכלים לשימוש נבון ובטוח בשמנים האתריים על מנת שתוכלו לשלב אותם בחייכם.

בחירת השמן המתאים

בחירת השמן

תהליך של קריאה ומחקר יסייע לכם לאתר את השמן המתאים עבור צורככם. מאידך, חשוב לדעת שבכוחו של תת המודע שלכם לכוון אתכם ישירות את השמן לו אתם זקוקים. לשם כך אמליץ לכם להריח מגוון של שמנים אתריים ולבחור באלו שריחם מושך אתכם. החיבור לריחו, למראו ולסמליותו של הצמח ממנו הופק השמן היא דרכו של תת המודע להעיד על ההתאמה.

בחירת החברה

לא כל השמנים האתריים המוצעים לנו הם אמיתיים וטהורים. על כן, ישנה חשיבות רבה לבחירה בחברה מהימנה.
חברות המוכרות שמנים אתריים טהורים: "רחלה בוגין", "המילניום רפואה סינית", "שלוס", "פרימוורה", "שיפון" ו-"מדוס".
לרוב, חברה מהימנה תציג את שמו הבוטני של הצמח על גבי בקבוקון השמן האתרי.

בחירת אופן השימוש

מריחה – לטיפול בעור

מפאת ריכוזם, מריחת שמנים אתריים על העור באופן ישיר עלולה לגרום לגירוי. על מנת למנוע זאת, חשוב למהול את השמן האתרי בשמן נשא בריכוז המתאים.

בהקשר לשימוש על גבי הגוף, נבחר בריכוז של 5%, כלומר – התערובת תכיל 5% שמן אתרי ו-95% שמן נשא. ריכוז זה יושג כאשר נוסיף טיפה אחת של שמן אתרי לכל מיליליטר של שמן נשא. למשל – 50 טיפות שמן אתרי על 50 מ"ל של שמן נשא.
במידה וברצוננו למרוח את השמן על הפנים או על רקמה רירית, יש להשתמש בריכוז של 2%. ריכוז זה יושג כאשר נוסיף 20 טיפות שמן אתרי על 50 מ"ל שמן נשא.

שמני נשא מומלצים הם שמן שקדים, שמן שומשום, שמן קוקוס, שמן חוחובה, שמן אבוקדו, שמן נר הלילה ושמן רוז-היפ. נשתמש בשמני נשא שהופקו בכבישה קרה בלבד.
השימוש במריחה מומלץ כאשר בכוונתנו להשתמש בשמנים האתריים עבור ריפוי פצעים וחבלות, טיפוח העור וטיפול בכאבי שרירים וכאבי בטן.

בליעה – לטיפול פנימי

אופציה זו נחשבת לשנויה במחלוקת בקרב חוגים רבים, אך לשם יישומה חשוב להקפיד לבחור שמן אתרי באיכות גבוהה ולהקפיד על מינון מתאים. המינון עבור נטילת שמן אתרי הוא 3 טיפות, 3 פעמים ביום. את הטיפות יש לדלל בשמן נשא אכיל או בדבש טבעי לפני הבליעה. את השמנים האתריים שהופקו מפירות הדר (לימון, תפוז, תפוז מר, ברגמוט, אשכולית) ניתן למהול גם בכוס מים.

השימוש בבליעה מומלץ כאשר ברצוננו להיעזר בשמן האתרי עבור ריפוי מחלות מערכתיות, תמיכה עיכולית או קידום תהליכי ניקוי רעלים. מומלץ להתייעץ עמי או עם איש מקצוע אחר לפני תחילת הנטילה, היות ולא כל שמן יתאים לכך. למשל – שמן הווינטרגרין הנו רעיל ואסור לבליעה.

הרחה – לטיפול במערכת הנשימה ולריפוי רגשי

השימוש בהרחה מיוחד לטיפול רגשי או לריפוי מערכת הנשימה. לשם כך, ניתן להשתמש במבער או במכשיר אינלציה. אופציה נוספת היא טפטוף מספר טיפות על ממחטה והחזקתה לצד האף.
בנוסף, לארומה של השמן ישנה היכולת להשפיע על חווייתנו הפנימית ולרפא את תת-המודע שלנו. לשם כך, מומלץ לבצע פעולה בשם "תידור".

תידור – עבודה אנרגטית

מקור המילה "תידור" במילה "תדר".
התידור מאפשר לשמן האתרי לאזן את המערכת האנרגטית שלנו ולעודד תהליך של ריפוי רוחני. עבור העמקת השפעתו, מומלץ לעבוד עם כל שמן למשך 21 ימים לפחות.
ביצוע התידור נערך על ידי מריחת טיפה מהשמן על צ'אקרת הכתר (קדקוד הראש), צ'אקרת העין השלישית (בין הגבות), צ'אקרת הלב (מרכז החזה), צ'אקרת הבסיס (עצם הערווה) ועל כל אחת מכפות הרגליים. לאחר מכן, יש לנשום 5 נשימות עמוקות של ניחוח השמן.

ניקוי תדרים – עבודה אנרגטית

בכוחם של השמנים האתריים לסייע בתהליך של ניקוי אנרגטי. הניקוי האנרגטי מאפשר הסרה של אנרגיה ישנה, כבדה או גסה מהמערכת האנושית ומעודד צלילות, קלילות וחוויה של ניקיון פנימי. ניתן להשתמש בניקוי התדרים גם עבור טיהור קריסטלים או חפצים.
ניקוי התדרים נערך על ידי הנחת מספר טיפות מהשמן הנבחר על כפות הידיים ו"סירוק" המרחב האנרגטי של האדם או החפץ שברצוננו לטהר.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

מידע נוסף בנושא –

מידע אודות השמנים האתריים השונים
האתר של חברת מדוס

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

מתעניינים לגבי הגעה לטיפול?
שילחו הודעה עם שם וסיבת הפנייה למספר 050-9266692
ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית!

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר