על טיהור קריסטלים

לפני שמתחילים להשתמש בקריסטל חדש, מומלץ לטהר אותו מאנרגיות שספג במסעו עד שהגיע אליכם, להטעינו ולהקדישו. במאמר זה אלמד אתכם על שיטות טיהור הקריסטלים השונות ואנחה אתכם לאורך שלושת שלבי ההכנה למען תפיקו את המיטב מהעבודה לצד הקריסטל שלכם.

טרם הוצאו ממנה, הקריסטלים נעזרו באדמה על מנת להיטהר מעודפי האנרגיה שהצטברה בתוכם, להתאזן ולהתחדש. לאחר כרייתם, הקריסטלים נעזרים בארבעת האלמנטים ובאנרגיות תומכות נוספות על מנת לשוב לאיזון ולקרון בתדר האופטימלי שלהם. טיהור הקריסטל חיוני לאחר רכישת/קבלת הקריסטל, לאחר עבודה ממושכת עמו ובכל מצב בו אנרגיית הקריסטל חדלה מלהיחוות כנעימה עבורכם. הקריסטלים תמיד יעדיפו להיטהר במקומות טבעיים, אך בהחלט ניתן ליישם את הטיהור בקלות ובפשטות גם בביתכם. הקשיבו לאינטואיציה שלכם באשר לתזמון הנכון לטיהור הקריסטל, לבחירת סוג הטיהור ולמשך הזמן בו יימשך. חשוב לערוך את הטיהור באופן מכוון וטקסי ולא כבדרך אגב. לפני הטיהור, הביעו בלבכם כוונה ברורה כי הפעולה שהנכם מיישמים כעת מוקדשת עבור טיהור הקריסטל.

ישנם מספר סוגי קריסטלים אשר נאמר עליהם כי אינם זקוקים לטיהור – קיאנייט בצבעיו השונים, סיטרין טבעית, ומושבת קריסטל-קוורץ. למרות זאת, תוכלו לטהר אותם אם האינטואיציה שלכם תנחה לכך.

חשוב לדעת שלא כל סוגי הטיהור יתאימו לכל סוגי הקריסטלים. האנג'לייט וכל הקריסטלים ממשפחת הג'פרסום (סלנייט, שושנת המדבר, אלבסטר) יתמוססו במגע עם מים. כל הקריסטלים המכילים מתכות עלולים להחליד כתוצאה מחשיפה תדירה וממושכת למים. אין להשתמש במלח בתהליך טיהורם של קריסטלים רכים (שקשיותן נמוכה מ-5) וקריסטלים המכילים מתכות. בנוסף, אין לערב מלח בטיהורן של ג'ט, שונגית, אופל ומלאכיט (וכל השילובים המכילים אותה, דוגמת קריסקולה, אבן אילת ומלאכית-אזורייט).

סוגי הטיהור

טיהור על ידי אלמנט המים

הנחה במקורות מים טבעיים

הנחת הקריסטל במי ים, אגם או מעיין טבעיים או הנחתו במרפסת כאשר יורד גשם.

טיהור תחת מי ברז זורמים

מחזיקים את הקריסטל למשך מספר שניות או דקות תחת זרם הברז.

טיהור בקערת מים

מניחים את הקריסטל בקערת מים למשך הלילה. ניתן להוסיף למי הטיהור מעט מלח, שמנים אתריים או צמחי מרפא.

טיהור על ידי אלמנט האדמה

טמינה באדמה

טמינת הקריסטל בתוך אדמה למשך מספר שעות או אפילו ימים. זהו הטיהור הדורש את הזמן הממושך ביותר. עבור אלו החוששים לאבד את הקריסטל – ניתן לטמון או להניח אותו על האדמה שבעציץ. נוכחותם של צמחים בעלי עוצמה רוחנית (דוגמת קקטוס סן פדרו, מרווה ולבנדר) בעציץ תחזק את הטיהור.

הנחה בקערת מלח

ניתן להניח את הקריסטל בקערה שמולאה במלח גס למשך 8 שעות. לאחר הטיהור יש להשליך את המלח.

טיהור על ידי מושבת קריסטל קוורץ

ניתן להניח את הקריסטל על גבי מושבת קריסטל קוורץ למשך מספר שעות או ימים. לחילופין, ניתן גם להניח את הקריסטל לצד גנרטור קוורץ כך שקדקודו יופנה כלפי חוץ.

טיהור על ידי אלמנט האש

העברת הקריסטל במהירות מעל להבת הנר. מדובר בטיהור הדורש את משך הזמן הקצר ביותר – שנייה אחת תספיק.

טיהור על ידי אלמנט האוויר

עשן

מעבירים את הקריסטל בעשן הנוצר משריפתו של צמח מטהר. דוגמאות לקטורות מתאימות הן מור, לבונה, קופאל, פאלו סנטו, מרווה ומפאצ'ו.

נשיפה

מתמקדים בכוונה לטהר את הקריסטל, מניחים אותו בסמוך לשפתינו ונושפים עליו. רואים בעיני רוחנו כיצד האנרגיה הגסה יוצאת מתוכו.

טיהור על ידי אלמנט הרוח (Spirit)

טיהור באנרגיה

טיהור זה יתבצע על ידי אנרגיית הילינג הנובעת מכפות ידיכם. תוכלו להיעזר בדמיון מודרך – ראו בעיני רוחכם כיצד אנרגיה זכה וצלולה הבוקעת מכפות ידיכם מטהרת את האנרגיה של הקריסטל. לחילופין, תוכלו לדמיין להבה סגולה אשר מתמירה את האנרגיה שלו.

טיהור על ידי גלי קול

ניתן לטהר את הקריסטל על ידי נגינה בכלים בעלי סגולות טיהור דוגמת קערות טיבטיות, קערות קריסטל, קולנים ותופי לשונות.

הטענת הקריסטל

לאחר הטיהור, מומלץ להטעין את הקריסטל – הטענת הקריסטל מזינה אותו באנרגיה חדשה ומעצימה את השפעתו.

הטענה לאור הירח

נשאיר את הקריסטל בחוץ או על עדן החלון למשך הלילה על מנת להיטהר באורו של הירח.

הטענה לאור השמש

מניחים את הקריסטל לאור השמש למשך שעה עד מספר שעות. חשוב לדעת שכל הקריסטלים ממשפחת הקוורץ (אמטיסט, רוז-קוורץ, סיטרין, סמוקי קוורץ) יאבדו את צבעם במידה ויונחו בשמש באופן תדיר.

הקדשת הקריסטל

כעת משהקריסטל מטוהר ומוטען, מומלץ להביע כוונה ברורה עבור תפקידו בחייכם. ניתן לייעד אותו למטרה ספציפית או לומר בכלליות כי הנכם מקדישים את הקריסטל עבור האור, האהבה וטובתם של כל הנוגעים בדבר.

מידע נוסף בנושא –

מאמר בנושא בחירת קריסטל
מאמר בנושא טיהור קריסטלים
מאמר בנושא שימוש בקריסטלים
סרטון בנושא טיהור קריסטלים לאור הירח

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית והילרית

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר