הואפונופונו

"הואפונופונו" (Ho'oponopono) היא שיטת ריפוי עתיקה שמקורה בהוואי. משמעות המילה "הואפונופונו" היא "לתקן" או "להשיב לאיזון" (משמעותה של המילה "פונו" היא "להיות באיזון") .לרוב, משתמשים בהואפונופונו לשם תהליכי טיהור או שחרור כבלים אנרגטיים. תרגול השיטה נערך על ידי למידת הפילוסופיה העומדת מאחוריה ותרגול תדיר של מנטרה פשוטה. מטה, אדריך אתכם צעד אחר צעד לתרגולה של השיטה, כדי שתוכלו להתנסות בה עוד היום.

הפילוסופיה מאחורי תרגול ההואפונופונו

תרגול הואפונופונו מוקדש לשם השכנת שלום והוא מבוסס על תהליך סליחה רדיקלי. 
בכוחו לקדם תהליך של שלום בין אדם לבין עצמו, בין אדם לבין אדם אחר, בין אדם לבין קבוצת אנשים (למשל, משפחה או קהילה) או בין אדם לבין חוויה או מצב מסוימים (למשל, מחלה או אירוע טראומטי).

לשם תרגול מועיל של השיטה, חיוני להכיר באמת על פיה כל דבר שמעורר בנו תגובה רגשית קיים גם בתוכנו. לפעמים התכנים המאתגרים נולדים מתוך חוויות העבר שלנו ולפעמים אנו ממש יורשים אותם מהשושלת הגנטית שלנו. כך או כך, הם מהווים כחלק  מהשדה האנרגטי שלנו. בזכות הנכונות לקחת אחריות מלאה על המצב, נוכל לנקות את התכנים המיותרים ממאגר המידע הפנימי שלנו. כך, נפסיק למשוך אל חיינו אירועים הקשורים בתכנים אלו. בזכות עצם ההסכמה להכיר בחלקינו ביצירת המציאות שאתגרה אותנו, נוכל להשתחרר מנטל הטינה ותחושת הקורבנות, לחבור לעוצמת הנשמה שלנו ולברוא מציאות חדשה. בהיעדר הנכונות לקחת אחריות על המצב, התרגול לא יהיה יעיל עבורנו.

הואפונופונו – איך מתרגלים?

תרגול השיטה נשען על שינון 4 הצהרות, בלב או בקול:
"אני אוהב/ת אותך,
אני מצטער/ת,
אנא, סלח/י לי,
תודה".

על מנת לתרגל את שיטת הואפונופונו, עלינו להתמקד בחוויה שעוררה בנו אתגר ולשנן את ארבעת ההצהרות. במהלך השינון, חשוב לאפשר לרגשות שהחוויה מעוררת בנו להיחוות בחופשיות. מטרתנו הממשית היא לטהר את הרגשות שהחוויה מעוררת בנו. מתוך הכרה בחיבור המתקיים בין כל הדברים, עצם טיהור הרגשות מוביל להתרת הכבלים האנרגטיים.

למרות האמונה הרווחת, ארבעת ההצהרות אינן באמת מופנות לאדם או למצב שעורר בנו אתגר. למעשה, הן מיועדות לאנרגיה האלוהית, "המסתורין הגדול". בזכות עצם נכונותנו לקחת אחריות מלאה על המצב ולהתמקד באיכויות של אהבה, סליחה והודיה, מארג החיים שמח לסייע לנו לנקות את כל הכבלים האנרגטיים הנוכחים ביננו לבין אותו אדם או מצב.

ניתן להשתמש בשיטת הואפונופונו לשם טיפול בכל סוגי החסימות. למשל – חוסר איזון פנימי, מחלה, טינה כלפי אדם אחר, שיפור מערכות יחסים, בעיות כלכליות ועוד.

במהלך התרגול, אין כל צורך להבין מה בדיוק מתנקה או מי מבין הנוכחים (או בני שושלותיהם) התחיל את המצב. לשם הצלחת התהליך, נרפה מהצורך בהסברים ונרפה אל תוך התהליך. נאפשר לעצמינו לשנן את ההצהרות, להתמסר לחוויה הרגשית שהמיקוד באתגר מעלה בנו (אשר עשויה להיות אינטנסיבית ובלתי נעימה) ולהיות נכונים להתמקד בכוונה של אהבה, סליחה והודיה.

הואפונופונו ותהליכי ריפוי קבוצתי וקהילתי

באופן מופתי, תרגול שיטת הואפונופונו אינו משפיע לטובה רק על המתרגל. לצד ריפוי האדם שערך את התרגול, השיטה מאפשרת את ריפוים של האדם או קבוצת האנשים מולם שחרר את הכבלים האנרגטיים. בזכות עצם נכונותו לקחת אחריות מלאה על המצב, לשנן את ההצהרות ולקבל את הרגשות העולים בו עד להקלה, המתרגל יוצר שינוי באיזון של מארג החיים. בהקשר זה, ישנו מקרה אחד שהתבלט באופן מיוחד. במהלכו, מטפל תרגל הואפונופונו מול אסירים שסבלו מחוסר איזון נפשי ובעיות התנהגות שהפכו אותם למסוכנים עבור הסביבה. למרות שאף אחד מהאסירים לא להשתתף בתרגול בעצמו, נרשמה הטבה אדירה במצבם.

המשמעות המורחבת של ארבעת ההצהרות

אני אוהב/ת אותך – הבעת אהבה ללא תנאים כלפי מארג החיים, על כל מתנותיו.
אני מצטער/ת, אנא סלח/י לי 
– אם אני מכיר בתופעה, היא לבטח קיימת בתוכי. אינני יודע איזה חלק בתוכי או בשושלת שלי תמך ביצירתה. למרות זאת, אני נכון לקחת עליה אחריות מלאה. אני מצטער על כל חלק שלקחתי בקיומה ובהישנותה.
תודה
– תודה למארג החיים על שהנו מוחק ומרפא את התכנים הללו.

להסכים להתמסר לפשטות

השיטה מאופיינת בפשטות ובנגישות בלתי נסבלת, אשר מעוררת ספקנות באנשים רבים. בתת המודע של רובינו, שוכנות אמונות על פיהן חיוני להתאמץ, ללמוד פרקטיקות מורכבות או לשלם הרבה כסף על מנת לחוות ריפוי עמוק. אני מזמינה אתכם להניח בצד את האמונות הללו ולאפשר למנטרה העתיקה לטהר את חייכם.

אני ממליצה מאוד על צפייה בסרטון הזה, הכולל את מסע הריפוי המרגש של אדם שתרגל את השיטה.

מאחלת לכם ימים של שלווה וניקיון פנימי,
איילה אריאל
נטורופתית והילרית

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר