שמן אתרי ג'ינג'ר

שמן אתרי ג'ינג'ר – מידע כללי

שמו הבוטני של שורש הג'ינג'ר הוא Zingiber officinal ומקורו בהודו ובסין. צמח זה ידוע לכל בשל השימוש התדיר בו כתבלין. שמן אתרי ג'ינג'ר מופק בתהליך זיקוק בקיטור של השורש. השמן אסור לשימוש עבור נשים הרות.

השפעה גופנית

עשיר בנוגדי חמצון

שורש הג'ינג'ר הנו בין נוגדי החמצון האפקטיביים ביותר שישנם. בהתאם לכך, ניתן להיעזר בו עבור חיזוק הגוף והאטת תהליכי ההזדקנות. לשם כן, מומלץ לבלוע טיפה אחת של שמן אתרי ג'ינג'ר בכל יום.

שיפור הזיכרון והגברת האנרגיה

שמן ג'ינג'ר שומר על תפקוד המוח. הוא מחזק את הזיכרון ותורם למניעת אלצהיימר. בנוסף, השמן מעלה את רמות האנרגיה ומומלץ עבור הסובלים מתשישות כרונית.

השפעה מחממת ומזרימת דם

השמן ניחן באנרגיה מחממת ומזרימה אשר בכוחה לסייע לאנשים הסובלים מקור בקצוות (נטייה לכפות ידיים ורגליים קרות) ומלחץ דם נמוך. השמן מהווה כאפרודיזיאק (מעורר חשק מיני) ולצד השפעתו המיטיבה על זרם הדם – השימוש בו מקל על מצבי אימפוטנציה.

חיזוק מערכת העיכול

שמן ג'ינג'ר אפקטיבי מאוד בטיפול במערכת העיכול. הדבר מגובה גם בהתאם לשיטת החתימות, היות והשורש מזכיר בצורתו קיבה אנושית. השמן האתרי משפר את עיכול העיכול ומטפל בגזים ובבחילות. בשונה מהרבה שמנים אתריים אחרים, ניתן ליטול אותו באופן ישיר על ידי טפטוף טיפה אחת מהשמן על מרכז הלשון.

טיפול במערכת הנשימה

שמן ג'ינג'ר מצוין עבור טיפול בהצטננות (בעיקר כשמדובר במזלת שקופה) ובדלקות סינוסים. לשם כך, מומלץ להדיפו באוויר.

עיסוי על ידי שמן ג'ינג'ר

כאשר נשתמש בו בעיסוי, השמן יזרים דם אל האזור הפגוע וכך יעודד את הריפוי שלו. מומלץ לערוך עיסוי בשמן ג'ינג'ר במצבים של דלקות פרקים, דלקות גידים, כאבי שרירים, כאבי גב ופריצות דיסק. אם תרצו להכין תערובת עיסוי, עליכם למהול את שמן הג'ינג'ר בשמן נשא בריכוז של 5%.

השפעה אנרגטית

שמן אתרי ג'ינג'ר מזכיר לנו שאנו השליטים של חיינו. הוא מחבר אותנו למוטיבציה, פותח בנו אומץ ותחושת מסוגלות ומסייע לנו להפסיק לשבת על הגדר ולנקוט בפעולה. השמן מסייע לנו לפוגג תחושת קורבנות וחוסר אונים ומשיב לנו את הביטחון והאמון בעצמינו. בנוסף, השמן מרגיע את המערכת ועוזר לנו להסתכל על חיינו מתוך מקום ממורכז, שקט ובטוח. זהו שמן נפלא עבור חיבור לשפע, הוא מסייע לנו לנקוט בפעולות הדרושות ולבטוח בעצמינו באופן הדרוש לכדי לבוא לידי ביטוי ולפרוח כלכלית. שמן אתרי ג'ינג'ר מחזק ומאזן את שלושת הצ'אקרות התחתונות – הבסיס, המין והסולר פלקסוס.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אתרי ג'ינג'ר

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

התחברתם? העבירו את זה הלאה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר