שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס – מידע כללי

האקליפטוס הנו עץ ירוק-עד ממשפחת ההדסיים ומקורו באוסטרליה. שמן אקליפטוס מופק על ידי זיקוק בקיטור של העלים והענפים.

מדובר בעץ גבוה מאוד, חזק ועמיד בפני ריקבון. משמעות המילה אקליפטוס היא "מכוסה היטב". בימי קדם, ייחסו לעץ את היכולת להביא את האנרגיה השמימית אל האדמה.

שמן האקליפטוס הנפוץ ביותר מופק מהצמח אקליפטוס גלובלוס (Eucalyptus globulus).
ניתן להשיג גם שמן אתרי של אקליפטוס לימוני (Eucalyptus citriodora), אקליפטוס רדיאטה (Eucalyptus radiate) ואקליפטוס סמיתי (eucalyptus smithii). המאמר יתמקד באקליפטוס גלובלוס, אך בסופו יוזכרו גם סוגי האקליפטוס האחרים, המזכירים אותו עד מאוד.

השפעה גופנית

 ריפוי מערכת הנשימה

לשמן האקליפטוס השפעה ייחודית על מערכת הנשימה. השפעה זו מושגת בזכות היותו עתיר ברכיב 1.8 סינאול (הידוע גם כ"אקליפטול"). רכיב זה ניחן בהשפעה ייחודית על מערכת הנשימה – הוא מרחיב את הסימפונות ומשחרר ליחה.
השמן מטפל בזיהומים בבית החזה, בדלקות ריאות ובדלקות סינוסים.

חיזוק מערכת החיסון

שמן האקליפטוס מחזק את עמידות הגוף בפני פתוגנים והוא מחזיק בפעילות אנטי-חיידקית ואנטי-ויראלית. בזכות פעולתו האנטי וויראלית, בכוחו של השמן לטפל בנגעי הרפס.
הדפת השמן באוויר על ידי מבער תסייע בהשמדת חיידקים ווירוסים. על ידי כך, ניתן למנוע מצבי הדבקה.

השפעות נוספות

שמן האקליפטוס הוא אנטי דלקתי ואנטי-ספטי. הוא מטפל בעייפות, מעלה את רמות הקשב והמיקוד, משכך כאבים (כולל כאבי ראש), ותומך בסירקולציה בריאה של דם. במריחה חיצונית, השמן עשוי להקל על צלוליטיס. מדובר בשמן מרענן במיוחד, ומומלץ מאוד לשים כמה טיפות ממנו בבקבוק שפריצא מלא במים ולהתיזם על הגו בימים חמים.

השפעה אנרגטית

תומך בתהליכי ריפוי

שמן האקליפטוס הנו בן-ברית נפלא עבור כל תהליך של ריפוי. האנרגיה שלו מעודדת התחדשות ומלמדת אותנו להרפות אל תוך השינוי שהריפוי דורש.

השמן מעלה את רמות האנרגיה בגוף ע"י הגברת כוח ותנועת אנרגיית החיים בתוכנו. באופן זה, הוא מחזק את המערכת כולה. האקליפטוס מזכיר למערכת שלנו כיצד לרפא את עצמה, פותח חסימות אנרגטיות ומשחרר החוצה אנרגיה תקועה. בכוחו ללמד אותנו לאזן בין נתינה וקבלה ולהסכים לקבל עזרה.

מעודד התפתחות אישית

השמן מקדם איזון פנימי ומחבר אותנו לחיים ולרגע ההווה. העבודה עמו מעודדת צלילות מחשבה וקליטת אינפורמציה חדשה, ולכן הוא מומלץ לתהליכי למידה ומדיטציה כאחד. ניתן להיעזר בו בכל מסע הקשור בהעמקת ההיכרות עם עצמינו. בהיותו מחזק, הוא נותן בנו את האומץ הדרוש לכדי לגעת בשורש כאבינו.

מטהר

באוסטרליה, נהגו להבעיר את עלי האקליפטוס לצורך טיהור אנרגטי. גם השמן האתרי הנו נהדר לשם שימוש זה. ניתן להשתמש בו לניקוי ההילה ולטיהור מרחבים, קריסטלים וחפצים.

מעודד עשייה

השמן מטעין את המערכת באנרגיה חדשה. על כן, הוא אידאלי עבור אנשים הסובלים מתקיעות. בכוחו לפוגג שליליות וספקות עצמיים, מלמד אותנו להתמודד עם אתגרים ופותח "מרווח לנשימה" ברגעי מחנק. מתוך החיזוק והאיזון המושגים, ניתן לפתוח בעשייה מחודשת.

מאזן את צ'אקרת הגרון

עוזר לנו למצוא את קולנו, להתבטא באותנטיות ולנהל תקשורת קשובה, מיטיבה ומלמדת.

סוגי שמן אקליפטוס נוספים

אקליפטוס רדיאטה

מכיל 70% אקליפטול. אינו מכיל שום רכיב מגרה ומותר לתינוקות בכל גיל.

אקליפטוס סמיתי

מכיל 80% אקליפטול. אינו מכיל שום רכיב מגרה ומותר לתינוקות בכל גיל. מבחינה אנרגטית, בכוחו לשחרר אשמה ולתמוך בתהליכי שחזור גלגולים. שמן זה נפלא עבור עידוד תהליכי התנקות, על כן הוא אידאלי עבור נגמלים מהתמכרויות. השמן עובד על צ'אקרת הגרון והלב.

אקליפטוס לימוני

מכיל 80% ציטרונאלול ורק 2% אקליפטול. האקליפטוס הלימוני מגרה את העור ואסור לשימור בילדים. גם הוא נהדר לטיפול בהצטננויות, אנטי ויראלי ומתאים לטיפול בהרפס ובזיהומים על פני העור. בהדפה באוויר, ניתן להשתמש בו עבור הרחקת יתושים. זהו שמן נפלא עבור הרחקת ריחות רעים ומומלץ לשלבו בניקוי הבית.
מבחינה אנרגטית, הוא מעודד אופטימיות ומחבר לשמחה. באפשרותו לרפא כאבים עמוקים, לאזן רגישות-יתר, לפוגג דאגה ולסייע לנו להרפות מהעבר. בנוסף, בכוחו למשוך חברויות מדויקות אל חיינו, לטהר את ההילה שלנו ולתמוך בתקשור עם ישויות הטבע. השמן עובד על צ'אקרת הסולר-פלקסוס. לכדי לערוך תידור בעזרתו, מומלץ לדלל אותו – היות והוא עלול לגרות את העור.

משנה זהירות

שמן אקליפטוס גלובלוס הנו אסור לשימוש עבור ילדים. גם מבוגרים בעלי מערכת נשימה רגישה במיוחד צריכים לנהוג עמו במשנה זהירות. זאת מכיוון שהוא מכיל "איזובלריאניק ולדהד", חומר העלול לגרות את מערכת הנשימה. בנוסף, גם שמן האקליפטוס הלימוני דורש משנה זהירות, זאת בשל נטייתו לגרות את העור. לעומתו, שמן אקליפטוס רדיאטה ושמן אקליפטוס סמיתי הנם עדינים מאוד ובטוחים לשימוש אפילו עבור תינוקות, כבר מרגע הלידה.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אקליפטוס

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

 

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר