שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס – מידע כללי

האקליפטוס הנו עץ ירוק-עד ממשפחת ההדסיים ומקורו באוסטרליה. מדובר בעץ גבוה מאוד, חזק ועמיד בפני ריקבון.  משמעות המילה אקליפטוס היא "מכוסה היטב". בימי קדם, ייחסו לעץ זה את היכולת להביא את האנרגיה השמימית אל האדמה. שמן אקליפטוס מופק על ידי זיקוק בקיטור של העלים והענפים.

שמן האקליפטוס הנפוץ ביותר מופק מהצמח אקליפטוס גלובלוס (Eucalyptus globulus).
ניתן להשיג גם שמן אתרי של אקליפטוס לימוני (Eucalyptus citriodora), אקליפטוס רדיאטה (Eucalyptus radiate) ואקליפטוס סמיטי (eucalyptus smithii).

המאמר יתמקד באקליפטוס גלובלוס, אך בסופו יוזכרו גם סוגי האקליפטוס האחרים. האקליפטוסים האחרים חולקים את מרבית תכונותיו של האקליפטוס גלובלוס, אך אנמק עבורכם גם את התכונות הייחודיות להם.

השפעה גופנית

 ריפוי מערכת הנשימה

לשמן האקליפטוס השפעה ייחודית על מערכת הנשימה. השפעה זו מושגת בזכות היותו עתיר ברכיב1.8 סינאול (הידוע גם כ"אקליפטול"). רכיב זה ניחן בהשפעה ייחודית על מערכת הנשימה – הוא מרחיב את הסימפונות ומשחרר ליחה.
השמן מטפל בזיהומים בבית החזה, בדלקות ריאות ובדלקות סינוסים.

חיזוק מערכת החיסון

שמן האקליפטוס מחזק את עמידות הגוף בפני פתוגנים והוא מחזיק בפעילות אנטי-חיידקית ואנטי-ויראלית. הדפת השמן באוויר על ידי מבער תסייע בהשמדת חיידקים ווירוסים. על ידי כך, ניתן למנוע מצבי הדבקה. בזכות פעולתו האנטי וויראלית, בכוחו של השמן לטפל בנגעי הרפס.

השפעות נוספות

שמן האקליפטוס מעלה את רמון האנרגיה בגוף. בנוסף, הוא משכך כאבים (כולל כאבי ראש), אנטי-דלקתי ואנטי ספטי. בנוסף, הוא מעודד סירקולציה בריאה של דם.
האקליפטוס ניחן בהשפעה מקררת ומרעננת ומומלץ להיעזר בו בימים חמים. לשם כך – קחו שפריצר, מלאו אותו במים עם מספר טיפות אקליפטוס והתיזו על עצמיכם ועל יקיריכם.
במריחה חיצונית, השמן עשוי להקל על צלוליטיס.
ברמה המנטלית, השמן מעודד את הריכוז.

משנה זהירות

שמן אקליפטוס גלובלוס הנו אסור לשימוש עבור ילדים. גם מבוגרים בעלי מערכת נשימה רגישה צריכים לנהוג עמו במשנה זהירות. זאת מכיוון שהוא מכיל "איזובלריאניק ולדהד", חומר העלול לגרות את מערכת הנשימה. בנוסף, גם שמן האקליפטוס הלימוני דורש משנה זהירות, זאת בשל נטייתו לגרות את העור. לעומתו, שמן אקליפטוס רדיאטה ושמן אקליפטוס סמיטי הנם עדינים מאוד ובטוחים לשימוש אפילו עבור תינוקות, כבר מרגע הלידה.

השפעה אנרגטית

תומך בתהליכי ריפוי

השמן הנו בן-ברית נפלא עבור כל תהליך של ריפוי. הוא מעודד את המערכת לרפא את עצמה ומלמד אותנו להסכים לקבל עזרה. השמן ניחן ביכולת לפתוח חסימות אנרגטיות ולשחרר אנרגיה תקועה. האנרגיה שלו מעודדת התחדשות ומלמדת אותנו להרפות אל תוך השינוי.

מעודד התפתחות אישית

האנרגיה של השמן מעודדת שיבה לאיזון פנימי. העבודה עם השמן מעודדת צלילות והעמקה והוא נפלא לליווי מדיטציה.
בכוחו להוביל אותנו למסע היכרות מעמיק עם עצמינו. במהלכו, השמן ייתן בנו את האומץ הדרוש לכדי לגעת בשורש כאבינו.
השמן מסייע לנו להתחבר לחיים ולהווה.

מטהר

באוסטרליה, נהגו להבעיר את עלי האקליפטוס לצורך טיהור אנרגטי. גם השמן האתרי הנו נהדר לשם שימוש זה. ניתן להשתמש בו לניקוי ההילה ולטיהור מרחבים, קריסטלים וחפצים.

מעודד עשייה

השמן מטעין את המערכת באנרגיה חדשה. על כן, הוא אידאלי עבור אנשים הסובלים מתקיעות. בכוחו לפוגג שליליות וספקות עצמיים, מלמד אותנו להתמודד עם אתגרים ופותח "מרווח לנשימה" ברגעי מחנק. מתוך החיזוק והאיזון המושגים, ניתן לפתוח בעשייה מחודשת.

מאזן את צ'אקרת הגרון

עוזר לנו למצוא את קולנו, להתבטא באותנטיות ולתקשר בצורה מיטיבה עם אחרים.

סוגי שמן האקליפטוס הנוספים

אקליפטוס רדיאטה

מכיל 70% אקליפטול. אינו מכיל שום רכיב מגרה ומותר לתינוקות בכל גיל.

שמן אקליפטוס סמיתי

מכיל 80% אקליפטול. אינו מכיל שום רכיב מגרה ומותר לתינוקות בכל גיל. מבחינה אנרגטית, בכוחו לשחרר אשמה ולתמוך בתהליכי שחזור גלגולים. שמן זה נפלא עבור עידוד תהליכי התנקות, על כן הוא אידאלי עבור נגמלים מהתמכרויות. השמן עובד על צ'אקרת הגרון והלב.

אקליפטוס לימוני

מכיל 80% ציטרונאלול ורק 2% אקליפטול. האקליפטוס הלימוני מגרה את העור ואסור לשימור בילדים. גם הוא נהדר לטיפול בהצטננויות, אנטי ויראלי ומתאים לטיפול בהרפס ובזיהומים על פני העור. בהדפה באוויר, ניתן להשתמש בו עבור הרחקת יתושים. זהו שמן נפלא עבור הרחקת ריחות רעים ומומלץ לשלבו בניקוי הבית.
מבחינה אנרגטית, הוא מעודד אופטימיות ומחבר לשמחה. באפשרותו לרפא כאבים עמוקים, לאזן רגישות-יתר, לפוגג דאגה ולסייע לנו להרפות מהעבר. בנוסף, בכוחו למשוך חברויות מדויקות אל חיינו, לטהר את ההילה שלנו ולתמוך בתקשור עם ישויות הטבע. השמן עובד על צ'אקרת הסולר-פלקסוס.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא –

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אקליפטוס

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

 

אהבתם? העבירו את זה הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר