שימוש אפקטיבי בקריסטלים

לאחר רכישתם, רבים מניחים את הקריסטלים שלהם על שידה ושוכחים מקיומם. חשוב להבהיר כי מלבד איזון קל של האנרגיה בחלל, הנחת הקריסטלים בבית בהיעדר כוונה מסוימת לא תשפיע על חייכם במידה רבה. במאמר זה אסביר אודות השיטות השונות לשימוש אפקטיבי בקריסטלים.

הכללים לשימוש אפקטיבי בקריסטלים

הבעת כוונה

הבעת הכוונה מגשימה וממקדת את התהליך. הביעו בלבכם כוונה ברורה לגבי עבודתכם עם הקריסטל. איזו עזרה ברצונכם לקבל ממנו?

נשיאת הקריסטל קרוב לגופכם

כאשר הקריסטל נמצא בקרבתכם, השדה האנרגטי של הקריסטל משיק לשדה האנרגטי שלכם. בזכות זאת, מתאפשר לקריסטל לתמוך, ללמד ולרפא את השדה האנרגטי שלכם ולסייע לו לשוב לאיזון.
כחלופה לנשיאתו, ניתן גם לשתות מים בהם הושרה הקריסטל.

התמדה

גם עבודה קצרה לצד קריסטל תוכל לתת את אותותיה בחייכם, אך אם הנכם חפצים בתהליך עמוק וטרנספורמטיבי – מומלץ ליישם את העבודה עם הקריסטל למשך 21 ימים רצופים לפחות.

מיקוד

אמליץ לכם לפתוח בתהליך עם קריסטל אחד בלבד. לאחר שתכירו את איכויותיו ואת אופן השפעתו על חייכם, יהיה באפשרותכם להוסיף לתהליך קריסטלים נוספים.

טיהור

טהרו את הקריסטל שלכם לפני שתפתחו בעבודה עמו. על טיהור הקריסטלים תוכלו לקרוא בקישור הזה.

הדרכים לעבודה עם קריסטל

נשיאה

כאמור, נשיאת הקריסטל על גופכם מאפשרת לו להשפיע באופן ישיר וממושך על האנרגיה שלכם. ניתן להניח את הגביש בכיס או לענוד תכשיט בו שובץ הקריסטל. בהקשר לתכשיטים, חשוב לדעת שהמתכת בה שובץ הקריסטל מתפקדת כמתווכת ולוקחת חלק בתהליך – תכשיטי זהב מגבירים את אנרגיית הקריסטל ותכשיטי כסף מסייעים ליצירת הרמוניה בין הקריסטל לעונד. אני ממליצה במיוחד לעבוד עם תליונים המונחים על אזור הלב, זאת היות וצ'אקרת הלב ניחנה ביכולת קליטה נפלאה של אנרגיית הקריסטל. על אף דבריי, היו קשובים לאינטואיציה שלכם ובחרו את אופני הנשיאה או התכשיטים אשר משכו אתכם במיוחד.

עבודה בזמן השינה

בזמן השינה המערכת האנרגטית שלנו פתוחה מאוד לתהליכי טרנספורמציה ולקבלת מסרים באמצעות החלימה. על כן, באפשרותכם להניח את הקריסטל מתחת לכרית שלכם וליישם את העבודה עמו במהלך שנות השינה שלכם. חשוב לדעת שעבור חלקכם נוכחותו של קריסטל מסוים בחדר השינה עשויה להפריע לשקיעה בשינה שלווה. במידה ותחוו זאת, שנו את אופן העבודה.

שתיית מי קריסטל

השרו את הקריסטל בכלי מים למשך הלילה. שיטה נוחה במיוחד היא הנחת הקריסטל בבקבוק ממנו תשתו במשך כל יום המחרת. לאחר שהמים יסתיימו, תוכלו למלא בו מים נוספים. חשוב לדעת כי לא כל סוגי הקריסטלים ניתנים להשריה במים, תוכלו ללמוד עוד על כך במאמר שהוקדש לטיהור הקריסטלים.

שתיית תמצית קריסטל

ניתן להכין גם תמצית קריסטל מרוכזת. לשם כך, השרו את הקריסטל במים למשך 12 שעות עד 3 ימים, הכניסו את המים לבקבוקון 30 מ"ל עם טפטפת והוסיפו אליו 5 מ"ל ברנדי המיועד לשימור. המינון עבור התמצית הוא 5 טיפות כ-3 פעמים ביום.
אם תרצו, באפשרותכם להזמין דרכי תמצית קריסטל מוכנה.

התהליך

התהליך לצד הקריסטל מאפשר לכם למידה עמוקה של תדר חדש, של אנרגיה חדשה. כל קריסטל ניחן בתדר שונה ונחשב כ"מומחה" בשעורי-חיים מסוימים. בנוסף, כל שיתוף פעולה בין אדם לקריסטל הנו ייחודי וסביר שחווייתכם מקריסטל מסוים תהיה שונה משל חברכם. לאורך התהליך, היו רגישים לעצמיכם ותבחנו לעומק את השינויים העדינים החלים בחייכם.

נוכחותו של הקריסטל עשויה להשפיע על מצב רוחכם. לעיתים, הקריסטל מעורר בנו חוויה של שלווה, שמחה ואף התעלות רוחנית – חיבור למהותנו העמוקה ולתפקידנו במארג החיים הגדול. במצבים מסוימים הקריסטל עשוי גם להציף זיכרונות ותכנים רגשיים שטרם עובדו כהלכה. אם תעלה בכם עצבות במהלך התהליך, השתדלו להתבונן בה מבלי להזדהות עמה. אם הקריסטל מעודד תהליך קשה או מכביד, ייתכן שהגיע הזמן לטהר אותו שוב. בכל מצב, הרגישו בנוח להניח את הקריסטל בצד עד לרגע בו תרגישו בשלים להמשיך את התהליך.

העבודה עם הקריסטל עשויה להיות מלווה בחלומות "חיים" ועתירי פרטים ואף לעודד קבלת מסרים במהלך החלימה, לכן אמליץ מאוד על ניהול יומן-חלומות במהלך תקופה זו.
היות והקריסטל תורם לשינוי ולאיזון האנרגיה שלכם, ייתכן שתתחילו למשוך אל חייכם חוויות חדשות – חברים חדשים, זוגיות חדשה, הזדמנויות עסקיות מעניינות ואפילו רעיונות לעשייה ולפרויקטים חדשים. גם בסיום התקופה שהוקצבה, תוכלו לבחור להמשיך לעבוד עם הקריסטל לכל פרק זמן שתבחרו.

סיכום

כאשר עובדים עמם באופן מודע, בכוחם של הקריסטלים לתמוך בתהליכי ריפוי, למידה והתפתחות רוחנית. ניתן לעבוד עם הקריסטלים בנשיאה, בזמן השינה ואף על ידי שתיית מי-קריסטל. מפאת השפעתם העמוקה, חשוב שתהיו מודעים לעצמיכם ולשינויים החלים בחייכם לאורך התהליך. לאחר שתעמיקו את ההיכרות עם הקריסטל ועם אופי השפעתו על חייכם, תוכלו להוסיף לתרגול קריסטלים נוספים.

קישורים נוספים בנושא –

מאמר בנושא בחירת קריסטלים
מאמר בנושא טיהור קריסטלים
מאמר בנושא בניית גריד קריסטלים
סרטון בנושא שימוש בקריסטלים

באהבה
איילה אריאל
נטורופתית והילרית

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר