עבודת עומק עם קריסטל

על פי האמונה הילידית-אמריקאית, כל הדומם, החי והצומח על פני כדור הארץ מחזיק ברפואה ייחודית. כאשר אנו מקיימים מערכת יחסים מיוחדת עם קריסטל, צמח או בעל-חיים, אנו מקבלים את רפואתו. המילה "רפואה" מייצגת חוזקה וסגולה האופיינית לנברא מסוים. למשל – הצב ניחן ברפואת היציבות, החתול ניחן ברפואת ההערכה העצמית והכלב ניחן ברפואת הידידותיות. בדומה לממלכת בעלי החיים, גם ממלכת הקריסטלים היא מגוונת וענפה.

בימים אלו, אנשים רבים מגלים את קסמם של הקריסטלים. לצד ההנאה השלובה בבניית אוסף קריסטלים מפואר, חשוב לזכור מדוע הכנסנו אותם לחיינו מלכתחילה. כאשר אנו מניחים קריסטל בביתנו, הוא משפיע על האנרגיה שלנו מרחוק. על מנת לחוות לעומק את הידע והרפואה הייחודיים שלו, עלינו לנהל אתו מערכת יחסים קרובה לאורך פרק זמן ממושך.

על פי הידע המסורתי, במהלך התגלמותם, הקריסטלים רושמים בתוכם את הידע של אימנו האדמה. כאשר אנו למדים מקריסטל את הידע בו התמחה, נפתח בפנינו שער לריפוי ולצמיחה תודעתיים. במאמר זה, אנחה אתכם צעד אחר צעד לעריכת עבודת עומק עם קריסטל. כך, תוכלו להפוך את הקריסטלים באוסף שלכם למרפאים ולמורים שלכם. ככל שתלמדו ותטמיעו את התדר הייחודי שלהם, כך יעמיק הקשר ביניכם.

היכן ניתן לרכוש קריסטלים איכותיים?

החנויות החביבות עלי ביותר בישראל הן גמזו אבן חן (אלנבי 140 ת"א), סטונאייג' (אבא הלל 17 רמת גן) ואירית קריסטלים (המסגר 4 רעננה). שלושת החנויות מעסיקות צוות מקצועי באמצעותו תוכלו תוודא האם הקריסטל שבחרתם אכן טבעי לחלוטין ולא מיוצר במעבדה, צבוע או מודבק.

איך בוחרים קריסטל?

הקריסטלים מדברים אלינו בשפה הפשוטה של הטבע – שפה של צורות וצבעים. כל קריסטל ניחן במבנה התגבשות ייחודי ובגוון צבע (או שילוב צבעים) שייחודי לו. כאשר בני אדם מסתכלים על אוסף קריסטלים, הם נמשכים באופן טבעי לקריסטלים המתאימים ביותר לשם איזונם האנרגטי. קריסטלים אלו ייחוו בעיניהם כיפים, הנעימים והמושכים ביותר. ללא מחשבה יתרה, הם יחוו רצון להרימם ולהחזיקם קרוב לגופם. על מנת לדייק את הבחירה, מומלץ להתמקד בכוונה למצוא את הקריסטל המדויק ביותר עבורכם. לפני כניסתי לחנות קריסטלים, אני משננת בליבי תפילה נוסח – "מארג החיים, נשמתי ותודעת האדמה, ,תודה על שהנכם מכוונים אותי לקריסטל המדויק ביותר עבור מסע הריפוי והצמיחה שלי". זכרו שעל כל קריסטל ניתן לכתוב מאות ספרים. החיבור שלכם לקריסטל והשפעתו הייחודית עליכם היא משמעותית יותר מכל מידע שתקראו אודותיו.

טיהור קריסטלים

לאחר שהקריסטלים הוצאו מהאדמה, עלינו לסייע להם לטהר אנרגטיות מיותרות. ישנן מספר דרכים לשם כך:

טיהור בנשיפה
התמקדו בכוונה לטהר את הקריסטל ונשפו עליו.

טיהור במים
הניחו את הקריסטל תחת זרם מי הברז. אם יש לכם אפשרות לטהר במי ים או מי גשם – זה מבורך. לפני טיהור במים, וודאו שהקריסטל מגיב טוב למים.

טיהור באש
העבירו את הקריסטל במהירות מעל להבת נר.

טיהור באדמה
הניחו את הקריסטל על אדמה טובה ופוריה (למשל, בעציץ או בגינה) למשך לילה אחד לפחות.

טיהור בעשן
העבירו את הקריסטל בעשן של צמח מטהר דוגמת מרווה, פאלו סנטו, עלי דפנה או טבק אורגני.

עבודת עומק עם קריסטל – כיצד מקיימים מערכת יחסים עם דבר דומם?

כשברצוננו ללמוד מבעלי חיים, אנו מתבוננים בתנועתם בטבע או מנהלים איתם קשר אוהב והדדי. כשברצוננו ללמוד מצמחים, אנו מגדלים אותם או צורכים אותם במינון הנכון עבורנו. אך על מנת לנהל מערכת יחסים עם קריסטל, כל שעלינו לעשות הוא פשוט להיות קרובים אליו לפרק זמן ממושך, מתוך מודעות לנוכחותו ולהשפעתו עלינו.

בעצם היותם, הקריסטלים מקיימים תדר חזק ויציב. כאשר אנו נמצאים בקרבתם, התדר שלהם נכנס ומהדהד אל תוך המערכת האנרגטית שלנו. על מנת לערוך עבודת עומק עם קריסטל, אמליץ להחזיקו קרוב לגופכם למשך לפחות חודש ימים – מחזור ירח אחד שלם. לפעמים, עולה בנו רצון להמשיך בעבודה למשך פרק זמן ארוך הרבה יותר.

דרכים לעריכת עבודת עומק עם קריסטל

נשיאה
נשיאת אבן קטנה בכיס.

ענידה
ענידת תכשיט מהקריסטל שבחרתם: תליון, טבעת, צמיד וכדומה. העבודה בענידה יעיל במיוחד בענידת תליון על צ'אקרת הלב.

שתיית מי קריסטל
הנחת הקריסטל בבקבוק המים האישי ושתיית המים שהושרה בהם. תרגול זה מתאים רק לקריסטלים שמגיבים טוב למים.

שינה לצד הקריסטל
הנחת הקריסטל לצד הגוף בזמן השינה. למשל – הנחת קריסטל קטן בציפית של הכרית או מתחת לכרית או הנחת קריסטל בינוני-גדול בשינה שליד המיטה.

האם חייבים לבחור קריסטל אחד ויחיד?

לרוב, עבודת עומק עם קריסטל נערכת עם קריסטל אחד בלבד.

לפעמים, אנשים חווים משיכה לעבוד עם שני קריסטלים יחד. לרוב, הם חווים כי קריסטלים אלו משלימים זה את זה. אם זוהי עבודת העומק הראשונה שלכם, הייתי מציעה לבחור קריסטל אחד בלבד. למרות המלצתי זאת – הקשיבו לאינטואיציה שלכם מעל הכול.

בתחילת עבודת העומק, מומלץ לעבוד רק עם הקריסטל או שני הקריסטלים שנבחרו על מנת לזהות את השפעתם עליכם. לאחר מכן, תוכלו לבחור לעבוד עם קריסטלים נוספים. בעזרת הכוונה שהבעתם, המערכת שלכם יודעת שנכון לעכשיו הקריסטל שנבחר מהווה את "המרפא הראשי" בעוד שהאחרים נחשבים כידידים ומלווים.

עבודת עומק עם קריסטל – טקסיות וכוונה ממוקדת

על מנת להעמיק את התהליך, נוכל להכניס אליו כוונה ממוקדת והתנהלות טקסית. כאשר אנו מתייחסים לתהליך עבודת עומק עם קריסטל כאל מבורך וקדוש, אנו למעשה מוזגים אל תוכו ברכה וקדושה. כשקריסטל חדש מגיע אל חייכם, אמליץ לברך את הגעתו ולהקדיש את יחסיכם לרפואה ולצמיחה.

הצעה לתרגול טקסי
שבו במקום שקט, נשמו במודעות והניחו את הקריסטל על לבכם. כעת, אמרו בקול איזו איכות או איכויות אתם מבקשים שהקריסטל יכניס לחייכם. למשל, על ידי המשפט – "תודה לרוח התומכת של הקריסטל, על שהיא מרחיבה בחיי את איכות ההערכה והאותנטיות". לאחר מכן, עצמו את עיניכם ותדמיינו – איך חייכם נראים כשהאיכויות הללו מתרחבות בחייכם? למשל, במקרה של הערכה ואותנטיות – איך אני נראית, מרגישה ומתנהגת כשאני חווה הערכה רבה יותר כלפיי וכלפי החיים? כשאני יותר אותנטית? בסיום, דמו שאתם אוספים את הכוונה ואת הדימוי ומכניסים אותם לתוך הקריסטל. הודו שוב והתחילו בעבודת העומק (:

מה הקריסטל פותח בי?

בסיום חודש העבודה עם הקריסטל, הקדישו זמן להרהור ולבחינה – איזו תנועה הקריסטל עודד בתוככי? כיצד הוא חיזק אותי ותמך בי? כיצד השינוי שהורגש קשור לאיכות בה התמקדתי?

עבודת עומק עם קריסטל – סיום התהליך

כשכבר לא יהיה לכם צורך בעבודה עם הקריסטל, תימשכו להפסיק אותה ואולי אפילו לבחור קריסטל אחר עבור עבודת העומק הבאה. לעיתים קרובות, קריסטלים שניהלתי איתם מערכת יחסים קרובה עולים בחיי שוב מספר שנים לאחר שהתחלתי לעבוד איתם. בסיום התרגול, חשוב להודות לקריסטל על הרפואה שנתן בחייכם. כשאנו מכניסים לתרגול איכויות של מודעות, כבוד, ידידות, ברכה והוקרת תודה, איכויות אלו נשזרות בו ומחזקות אותו.

אני מברכת את תהליך העבודה שלכם עם הקריסטל!

באהבה גדולה,
איילה אריאל

בחרתם להתחיל עבודת עומק עם קריסטל בעקבות המאמר הזה?
אם אתם זקוקים לעדות עבורו, תוכלו לכתוב לי מייל אודותיו בסיומו (:
רוצים להתחיל תהליך של ריפוי ולמידה בדרך המסורתית?
תגללו למטה וצרו איתי קשר על ידי השארת פרטים בתיבת ההודעות (:

*למאמרים נוספים בנושא קריסטלים
*לערוץ היוטיוב של אדם בארילט, המציע סרטונים אינפורמטיביים בנושא קריסטלים

התחברתם? העבירו את זה הלאה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתעניינים לגבי טיפול?

צרו קשר