שמן אתרי ברגמוט

שמן אתרי ברגמוט – מידע כללי

שמו הבוטני של הברגמוט הוא Citrus bergami. זהו צמח היברידי המשלב בין לימון לבין תפוז-מר ומקורו בדרום-מזרח אסיה. בדומה ליתר השמנים שהופקו מפירות הדר, גם שמן אתרי ברגמוט הופק בכבישה קרה מקליפת הפרי. מדובר בצמח פוטוטוקסי (המגביר את רגישות העור לאור השמש),  ולכן יש להימנע מחשיפה לשמש לפחות 8 שעות לאחר מריחתו.

השפעה גופנית

שמן אתרי ברגמוט ניחן בהשפעה מרגיעה מאוד. הוא עתיר בלינלול, שבכוחו להכניס את המוח למצב של גלי אלפא.
השימוש בשמן מומלץ עבור כל אדם הסובל מסטרס כרוני. בנוסף, השמן ניחן ביכולת לשפר את איכות השינה. לשם כך, מומלץ להריחו לפני הכניסה למיטה או לטפטף מספר טיפות מהשמן על הכרית.

שמן אתרי ברגמוט מומלץ יעבור הסובלים ממחלות פסיכוסומטיות דוגמת טיקים, כאבי ראש על רקע מתח ומחלת הפסוריאזיס. בנוסף, השמן מחזק את מערכת העיכול, מאזן תאבון עודף ומחזק את הכבד. בהתאם לנאמר, השמן אידאלי לליווי טיפול במחלות הפורצות במצבים המערבים סטרס כרוני ורעילות גבוהה, דוגמת מחלת הפסוריאזיס.

הצעות לשימוש בשמן אתרי ברגמוט

ניתן ליטול את שמן הברגמוט בנטילה פנימית, על ידי שתיית כוס מים עם טיפה אחת מהשמן, 3 פעמים ביום. חשוב לציין שאופן שימוש זה רלוונטי רק לשמנים ממשפחת ההדרים. מומלץ ללגום את המים בערב, היות וחשיפה לשמש עלולה ליצור פיגמנטציה באזור השפתיים בשל הלגימה.

בנוסף, ניתן למהול את השמן האתרי בשמש בסיס ולמרוח אותו על נגעי העור. הריכוז המומלץ הנו ריכוז שך 5%, כלומר – טיפה אחת לכל מ"ל. שימוש חיצוני היו יעיל גם כחלק מטיפול במצבים של אקנה וולגאריס, היות והשמן תורם באיזון עור שמן. לשם כך ניתן להוסיף טיפה אחת של השמן לתערובת של מסכת חימר ביתית ולמרוח אותה בשעות הערב.

השפעה אנרגטית

שמן אתרי ברגמוט מחבר אותנו לאנרגיה של אור השמש. השפעתו נדמית כקרני אור שכוחן לרומם גם את אלו הנמצאים במקום החשוך ביותר. העבודה עם הברגמוט מזכירה לנו את העוצמה הגלומה בנו ואת היותנו ראויים לאהבה, לשמחה ולשפע (רוחני וכלכלי).

זהו שמן נפלא עבור קבלת ריפוי בנושאים של ביטחון וקבלה עצמית. האנרגיה של השמן מחברת אותנו להבנה שנבראנו מושלמים וראויים, שיש לנו תפקיד מיוחד בעולם. ההכרה בכך מעודדת אותנו להימנע מהשוואתיות, להודות על ייחודנו ולבטא את העצמי האותנטי שלנו. השמן מומלץ במיוחד עבור אנשים המתביישים לחשוף את אופיים האמיתי ולבטא את כישרונותיהם מתוך אמונה שאינם ראויים להצלחה ולקבלה.

מבחינת הצ'אקרות, השמן מחזק ומאזן את צ'אקרת הסולר פלקסוס.

כל הכתוב הנו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

קישורים למידע נוסף בנושא

השימושים השונים בשמנים אתריים
מידע בנושא שמנים אתריים נוספים
סרטון בנושא שמן אתרי ברגמוט

באהבה,
איילה אריאל
נטורופתית ומטפלת בהילינג בחולון

 

באהבה גדולה,

רוצה לשתף את המאמר עם חברים? (:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אפשר לברך אותך?

"אהו מיטקויא אויאסין" (Aho Mitakuye Oyasin) היא ברכה בשפת שבט הלאקוטה האינדיאני. משמעותן הפשוטה של המילים היא "תודה לכל קרוביי". הברכה מבטאת את השקפת עולמם של בני השבט, על פיה כל הקיים ביקום (בני האדם, בעלי החיים, הצמחים, האבנים, אדמת כדור הארץ, כוכבי הלכת ועולם הרוחות) מאוחד בקשרים טהורים של אהבה משפחתית. הייצוג האלוהי של שבט הלאקוטה מכונה "ואקן טנקה" (הרוח הגדולה) ומתואר כאיחוד השלם בין כל חלקי הבריאה. יחד, כולנו יוצרים את האחדות הגדולה. 

מתעניינים לגבי הגעה למפגש טיפולי או לשיעור פרטי לתרגול שאמני?

השאירו את פרטיכם בתיבת ההודעות ואשמח לקבוע אתכם שיחת היכרות חינמית. אפשר גם פשוט לשלוח לי ווטסאפ (:

צרו קשר