אלמנט הילינג - התהוות

"הילינג ארכיטיפי" (או "אלמנט הילינג") היא פרקטיקת ריפוי המתבססת על תבניות-אנרגיה ארכיטיפיות.
הפרקטיקה משלבת בין שני חלקים: למידה אודות תבניות האנרגיה והעבודה האנרגטית עמן.

החל מ-2015, התחלתי לקבל מידע אינטואיטיבי אודות הפרקטיקה. צעד אחר צעד, הדרכות הנשמה שלי (שהזדהו כ"אלמנטלים") לימדו אותי כיצד להשתמש בה. מתוך צורך מהותי למצוא לשיטה הסברים, קול האינטואיציה הכווין אותי להעמיק במגוון תורות, אשר לטעמי, מקיימות יחד חלקים שונים של אותה האמת.

השיטה שאבה השראה מחוויות מהתרגול השאמני שלי, ממידע שמקורו בתרבויות עתיקות (שאמניזם דרום אמריקאי, הינדואיזם ודאואיזם) ומידע עדכני יותר, דוגמת הגישה היונגיאנית ועבודת "ווייס דיאלוג".

אבני הבסיס

השיטה נשענת על אמונת-הבסיס על פיה כל תודעה יחידנית מחזיקה בסך תבניות האנרגיה הבונות את היקום. כלומר, כל אדם הוא מיקרוקוסמוס המשקף את הקוסמוס הרחב.

בהתאם לכך, הלמידה אודות תבניות-אנרגיה יסודיות והתבטאותן במערכת האנושית, בכדור האר וביקום הרחב מקדמת את ההתפתחות האישית.

הפרקטיקה מתמקדת בתבניות האנרגיה היסודיות, המיוצגות על ידי היין והיאנג ו-חמשת האלמנטים. היות ולכל אלמנט ישנו ביטוי יין וביטוי יאנג, כך, מתקבלים 12 תדרים מהותיים. יחד, 12 הביטויים הללו מתבטאים באיזונים שונים ויוצרים את כל הקיים.

בזכות הקבלה בין ביטויי האלמנטים לבין מערכת הצ'אקרות ו-12 הצבעים במעגל הריפוי של שבט הסנקה, ניתן להתבונן על תבניות האנרגיה היסודיות לעומקן. בזכות היכולת לזהות את אותן התבניות בתרבויות שונות, עלה בידי לראות את ביטוייהם של דגמי-האנרגיה הבסיסיים בצבעים (12 הצבעים במעגל הסנקה) וצורות (5 הפלטוניק סולידס).

מקורות השראה תרבותיים

הרפואה האינדיאנית היא חמימה, ידידותית ומחוברת לאדמה. על פי ראיית העולם האינדיאנית, כל עולם הטבע מאוחד בקשרים של אהבה. בשפתם, הם מכנים את כל הקיים (האבנים, הצמחים, בעלי החיים, ביטויי האלמנטים ומהויות רוחניות) כאומה אחת ומאוחדת, "אומת בשר האדם", בכך, הם אומרים – כל הקיים הוא בשר מבשרנו ומהווה חלק אינטגרלי מאיתנו.

תפיסת העולם של האינדיאנים ריגשה אותי. בהשראתם, התחלתי לומדת לקיים יחסים קרובים גם עם מושגים מופשטים. מסורת "13 האימהות הקדומות של השבט" מבוססת על ראייה זו. האינדיאנים הם אומנים במלאכת סיפור הסיפורים, היכולת להעביר אינפורמציה מעמיקה ומורכבת על ידי סיפורים פשוטים וקרובים לאדמה. הצגת הארכיטיפים כדמויות אנושיות מאפשרת מגע קרוב אליהן והבנה אודות ביטויים בתוכנו.

בזכות מערך הצ'אקרות של ההודים, עלה בידי למקם את דגמי-האנרגיה על גבי המערכת האנושית. כך, התגלה המעגל המחזורי המתקיים בתוכנו. .

לפרפקטיבה הסינית ישנן מתנות משלה. הסינים פחות רכים וציוריים ויותר מסודרים ומאורגנים. בזכות דקדקנותם של הסינים, למדתי ליצור תבנית ברורה המכילה את הדגמים הארכיטיפיים ומסבירה את מהותם בדייקנות.

לאחר האיחוד בין שלושת התרבויות, עלה בידי לגעת בעומקן של תבניות האנרגיה ולקיים קשר קרוב ומודע עם ביטויין בתוכי, על פני האדמה וביקום הרחב.

ייצוגים שונים, אחדות אחת

למרות השינויים בתרבותם, תפיסת האלוהות שלהם דומה מאוד. הדאו של הסינים מזכיר מאוד את "ואקן טנקה" של האינדיאנים. מהויות מופשטות אלו מתוארות כחסרות מין, נטולות צורה מוגדרת, כוללות את הכל, נעות בתנועה הרמונית ומחזורית ומקיימות שלמות מסתורית ובלתי נתפסת המאפשרת את כל הקיים. קרישנה של ההודים אמנם לובש צורה אנושית, אך במהותו הוא תם ומקבל, מכיל כל. אני באמת ובתמים מאמינה בכך ששלושת התרבויות הללו עוסקות באותם עקרונות מופשטים.

ארכיטיפים נוספים

בזכות העבודה עם 12 תבניות האנרגיה הבסיסיות, מתקבלים כלים לעבודה עם תבניות-אנרגיה בקנה מידה קטן יותר. בתרגול, נתמקד בעבודה ארכיטיפית עם חיות טוטם ובהיכרות עם שיטת "ווייס דיאלוג" המאפשרת יצירת קשר עם ייצוגים ארכיטיפיים הנוכחים בתת המודע שלנו. כלומר, ביטויה המגוונים של אישיותנו האחת.

ריפוי אנרגטי

לצד הטמעת הידע, הפרקטיקה כוללת חניכות ותרגול של ריפוי אנרגטי וריפוי בתקשור. בזכות היכרות עם 12 תבניות האנרגיה, ניתן לתעל דרכן אנרגיות ריפוי בסיסיות רבות עוצמה. בכל תרבות עתיקה, טקסי ריפוי כללו קריאה לאלמנטים (המיוצגים גם דרך הכיוונים). דרך האנרגיות הגולמיות של האלמנטים, בכוחנו לתעל איזון מחודש.

תרומת השיטה

אני מטפלת בפרקטיקה מאז 2015 ומוסיפה לראות כיצד היא מחוללת ניסים ממשיים בחיי ובחיי מטופליי. אני לא מסוג המטפלים שמתחייבים ל"החלמות פתע" אחרי טיפול אחד. אני מאמינה בתהליכים הדרגתיים ומעמיקים המאפשרים למטופל או התלמיד לקחת חלק פעיל בתהליך. אני אוהבת ללמד, ובכך לאפשר למטופליי להתקדם בדרך גם בעצמם. 

בסופו של יום, התרגול מוביל את האדם לשתי הבנות. הראשונה היא שבמהותו, הוא מקיים איזון ייחודי המאפיין רק אותו בכל העולם. אנחנו חסרי תחליף, ישנה מנגינה ייחודית שרק אנחנו יכולים לנגן. השנייה היא שלמרות זאת, כל אדם מכיל בתוכו ביטויים שונים של כל הקיים. כולנו מחוברים והשונות המהותית בינינו היא למעשה אשליה.

אנחנו לא "רק ייחודיים" או "רק חלק מהאחדות", אלא שילוב של אלו. כשהן מוטמעות לעומק, שתי ההבנות הללו יחד יוצרות איזון פנימי מבוסס  מאוד.

מתעניינים ללמוד את השיטה?

צרו קשר